#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Design w kancelarii - czy to może się udać?

Skórzane meble do gabinetu kancelarii

Meble ze skóry naturalnej są klasą samą w sobie. Kojarzone są z powagą, klasyką i prestiżem. Choć większość osób wyobraża je sobie wyłącznie z wnętrzami typowo klasycznymi - połączonymi z rzeźbionymi biurkami wykonanymi z ciężkiego, mahoniowego drewna rodem z XIX wieku. Nowoczesne kancelarie wcale nie mają zamiaru rezygnować z tego prestiżu, ale zdecydowanie preferują nowoczesny design. Jak zatem stworzyć w kancelarii przyjazną i komfortową przestrzeń do pracy? W tym celu należy wybrać profesjonalne meble gabinetowe najwyższej jakości. Szczególnie będą to meble biurowe wykonane z drewna takiego jak dąb, fotele i sofy ze skóry naturalnej, lampy podłogowe i biurkowe ze złotymi elementami.

Jakie meble do kancelarii adwokackiej i notarialnej?

Designerskie meble do kancelarii adwokackiej zarówno dla prezesa, jak i pracowników, muszą być zaaranżowane w całości pod kątem użyteczności, a także dostępnej powierzchni danego wnętrza. Najważniejsze meble do kancelarii notarialnej to biurka, nad którymi notariusze będa odczytywać akty własności, testamenty oraz przekazywać księgi wieczyste. Przy wyborze biurka należy zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność oraz stabilność konstrukcji. To na nim będzie organizowana codzienna praca, dlatego im przyjemniejsze jego użytkowanie - tym lepsze wyniki będziemy osiągać.

W aranżacji biura kancelarii dużą rolę odgrywa designerska spójność. Wybierając meble biurowe do kancelarii najlepiej od samego początku wybrać meble dostępne w ramach jednej kolekcji. Najpopularniejszymi kolekcjami są fotele i kanapy Barcelona oraz LC3 od Le Corbusiera.

Kanapa Barcelona obita czarną brązową naturalną

Na zdjęciu: Fotel Barcelona obity brązową skórą naturalną

 

Oprócz wygody dla prezesów kancelarii i ich gości - w tym klientów - należy pamiętać o tym, że odpowiednie biurka pracownicze będą potrzebne pracownikom, którzy wypełniając dokumenty, muszą mieć komfortowe miejsca do pracy.

Meble do kancelarii - profesjonalny wizerunek

Marzysz o tym, aby fotele biurowe były jednocześnie wygodne i designerskie? Doskonale się składa, ponieważ będą się one sprawdzać zarówno przy biurkach pracowników, ale też w recepcji jak i biurowym lobby. Jeśli meble te mają pełnić jedynie dekoracyjny wizerunek, to lepiej postawić na wąskie biurka, które zabierają aż tyle przestrzeni. Ze względu na ergonomiczny kształt foteli inspirowanych projektem EA219 z dodatkowym wzmocnieniem na odcinek lędźwiowy - po wielogodzinnym siedzeniu nad aktami, nie będzie mowy o uporczywym bólu pleców!

fotel inspirowanych projektem EA219

Na zdjęciu: Wygodny fotel inspirowanych projektem EA219 z wzmocnieniem na odcinek lędźwiowy

 

Sofy inspirowane znanymi projektami takimi Barcelona od Ludwiga Miesa van der Rohe oraz Lilly Reich lub LC3 od Le Corbusiera to kwintesencja designu od kilku dekad.

Narożnik nspirowany projektem LC3

Na zdjęciu: Sofa narożnikowa Kuba III inspirowana projektem LC3 od Le Corbusiera

 

Odpowiedni klimat nie mógłby obejść się bez prawidłowego oświetlenia. Lampy podłogowe mogą stać się sprzymierzeńcem w nowoczesnych wnętrzach. Starannie dobrana lampa podłogowa będzie jednocześnie ozdobą gabinetu lub sali konferencyjnej. W designerskiej kancelarii mile widziane są ozdobne elementy mebli lub oświetlania w kolorze złota, które nadaje wnętrzu luksusu i prestiżu. Idealnym przykładem lampy w złotym kolorze jest lampa podłogowa Charlie lub lampa Chicago.

lampa podłogowa Chicago

Na zdjęciu: Złota lampa podłogowa Chicago

 

Trudne tematy i biznesowe spory najlepiej omawia się przy kawie, dlatego stoliki ze szkła w pomieszczeniu spotkań są jednym z najważniejszych mebli. Szkło połączone z drewnem lub elementami metalu nadają wyrafinowanego charakteru pomieszczenia. Idealnym przykładem jest stolik Fantazja zaprojektowany przez Isamu Nuguchiego w 1944 roku. Szklany blat oraz podstawa wykonana z drewna przypominająca rzeźbę. Stolik pasuje do minimalistycznych, industrialnych i nowoczesnych kancelarii.

stolik Fantazja zaprojektowany przez Isamu Nuguchiego

Na zdjęciu: Stolik ze szkła Fantazja inspirowany projektem z 1944 roku

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl