#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Less is more, czyli architektura modernistyczna

Less is more, czyli architektura modernistyczna

Uczniowie wrócili już do szkół, więc w ramach solidaryzowania się z nimi mamy dla Was kolejny wpis z serii „kartka z historii”. Ostatnio pisaliśmy o Bauhausie, który był jednym z przejawów modernizmu w architekturze. Dziś spojrzymy na ten temat szerzej. W tym wpisie znajdziecie zatem najważniejsze cechy architektury modernistycznej, przykłady najbardziej reprezentatywnych realizacji i projektów, a także poznacie najsłynniejszych architektów XX wieku. Bez obaw! Na koniec nie przewidujemy testu z wiedzy o modernizmie :) Życzymy przyjemnej lektury!

Bauhaus – styl, szkoła, architektura

Bauhaus – styl, szkoła, architektura

Bauhaus to pojęcie, które pewnie wielokrotnie obiło Wam się o uszy. Ale niech każdy z nas odpowie sobie szczerze na pytanie, czy wiemy, co to ten Bauhaus jest? Szkoła, styl modernistyczny, architektura – gdzieś dzwoni, prawda? Na potrzeby tego wpisu zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą wiedzę na temat Bauhausu, a dla Was przygotowaliśmy zbiór najważniejszy informacji i ciekawostek o jednej z pierwszych szkół designu! Gotowi na podróż pt. „Bauhaus w pigułce”? Zapraszamy na pokład!

Meksykańska salsa, czyli kolorowe mieszkanie

Meksykańska salsa, czyli kolorowe mieszkanie

Sierpień nieubłaganie dobiega końca, a powolnymi krokami zbliża się do nas jesień. Co zrobić, aby zatrzymać przy sobie klimat lata i gorącego słońca? To proste! Wprowadzić radość i energetyczne kolory do naszego mieszkania! A nie ma na to lepszego sposobu niż styl meksykański. Specjalnie zatem dla tych, którzy chcą poczuć nutę egzotyki w środku deszczowego, listopadowego popołudnia, przygotowaliśmy kilka porad, jak zaaranżować wnętrza w tym żywym i wesołym nurcie! Przygotowaliśmy dla Was także atrakcyjne ciekawostki o Meksyku i szczerze... już nie możemy się doczekać, kiedy Wam o tym wszystkim opowiemy!

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym – bez tajemnic!

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym – bez tajemnic!

Łóżko to podstawowy mebel, który powinien znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. Jeśli rodzeństwo dzieli jedno pomieszczenie, a dodatkowo jego powierzchnia nie jest zbyt duża, warto wziąć pod uwagę łóżko piętrowe. Jednak argument metrażowy nie jest jedynym, który przemawia za takim rozwiązaniem. Trzeba przyznać, że łóżko piętrowe nadaje pomieszczeniu wyjątkowy klimat, dodaje przytulności, a jednocześnie wyznacza dla każdego dziecka osobiste terytorium. Zapraszamy do dzisiejszego wpisu, z którego dowiecie się m.in. na co zwrócić uwagę, wybierając piętrowe łóżko dziecięce oraz jakie modele są aktualnie na topie.

Srebrne dodatki do salonu

Srebrne dodatki do salonu

Mówi się, że nie wszystko złoto, co się świeci. Trudno się nam z tym nie zgodzić, bowiem świeci się także srebro i srebrne dekoracje do salonu! Mają one niezwykłą moc i nie mówimy tu o magicznych artefaktach. Mamy na myśli to, że ozdoby srebrne pełnią nie tylko funkcję estetyczną! Pomagają rozjaśnić wnętrze, dzięki temu, że odbijają światło. Dziś specjalnie dla Was zrobimy krótki, ale rzeczowy przegląd modnych dekoracji w tym kolorze. Powiemy także o tym, do jakich stylów pasują srebrne dodatki. Zapraszamy do wpisu!

Czym konserwować meble skórzane i drewniane?

Czym konserwować meble skórzane i drewniane?

O wszystkie elementy wyposażenia domu powinniśmy odpowiednio dbać. Każde tworzywo charakteryzuje się specyficznymi właściwościami, które wpływają na sposób jego pielęgnacji. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje, dotyczące utrzymania w czystości i dobrej kondycji mebli ze skóry i drewna. Są tworzywa, które wymagają szczególnego podejścia. Z naszego wpisu dowiecie się m.in. czym konserwować meble skórzane, jak dbać o drewniane komody, a także do czego można wykorzystać olej kokosowy, a do czego wosk pszczeli! Zapraszamy!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium