Najpopularniejsze duety meblowe
wszystkie

Najpopularniejsze duety meblowe

Nie od dziś wiadomo, że w parze zawsze raźniej! Podobnie jest z meblami – i w tym przypadku singielstwo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Istnieją duety meblowe, które są ze sobą scalone niemal nierozerwalnie, nie tylko z racji funkcjonalności, jak biurko i fotel obrotowy, ale także z punktu widzenia estetyki, jak sofa i pufa. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przedstawimy jak zestawić różne meble w jednym pokoju. Zacznijmy jednak od odpowiedzi na pewne nurtujące pytanie.

Rola dywanu w aranżacji wnętrz
Wnętrza do salonu

Rola dywanu w aranżacji wnętrz

Niegdyś dywan był symbolem luksusu, bogactwa i przepychu. Dziś to element wyposażenia, bez którego nie może obejść się praktycznie żadne wnętrze. Oprócz oczywistych dekoracyjnych walorów, dywany posiadają również pewne praktyczne uzasadnienie dla pojawienia się w naszych domach wiele wieków temu. Sprawdźmy jakie dywany nowoczesne są obecnie najbardziej modne oraz jakie argumenty powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając dywan do salonu, czy innego pomieszczenia w domu.

 

Styl eklektyczny - aranżacyjny kompromis
Wnętrza

Styl eklektyczny - aranżacyjny kompromis

Styl aranżacyjny to zbiór konkretnych cech i formalnych zasad, na których opiera się wystrój pomieszczenia. Jeśli na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie stwierdzić w jakim duchu urządzono mieszkanie to znaczy, że zaaranżowane jest zgodnie z konkretnym nurtem architektonicznym. A co z przestrzeniami, w których rozpoznajemy elementy różnych stylów? Wówczas, drodzy Państwo, w pas kłania nam się styl eklektyczny.

Odbicie designu – nowoczesne lustra
do salonu Sypialnia

Odbicie designu – nowoczesne lustra

Lustro – niegdyś luksus, na który mogli pozwolić sobie najbogatsi, dziś – przedmiot codziennego użytku, pełniący także funkcję dekoracyjną. Jego początki sięgają czasów starożytnych, jednak zwierciadła w takim kształcie, jakie znamy teraz, pojawiły się dopiero w XIII wieku. Poza oczywistą, praktyczną stroną tego przedmiotu, projektanci wnętrz znaleźli w nim dobrego sprzymierzeńca. Lustro na ścianę potrafi nie tylko optycznie powiększyć małe pomieszczenie, ale także, zawieszone w odpowiedniej części pokoju, nieco go rozjaśnić. Na rynku istnieje szeroki wybór wielkości, kształtów i materiałów, z których wykonane są lustra dekoracyjne. Z pewnością każdy z Państwa będzie w stanie dobrać odpowiednie lustro do swojego eleganckiego wnętrza. My zaś, dzięki poniższemu wpisowi, spróbujemy to zadanie nieco ułatwić.

Najpopularniejsze kolory nowoczesnego designu
Wnętrza wszystkie

Najpopularniejsze kolory nowoczesnego designu

Obecne trendy wnętrzarskie pokazują, że tony i kolory są niemniej ważne niż kształt, forma i materiał wykonania mebli. Owszem, mówiąc o kolorystyce danego pomieszczenia, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl kolory ścian. Jednakowo ważne są jednak barwy wyposażenia i dodatków. W pomieszczeniach często możemy wyróżnić barwę dominującą oraz tony uzupełniające. Uzupełniające to najczęściej wymienne dodatki, takie jak zasłony, ozdobne poduszki, dywany, elementy dekoracyjne, bibeloty, ale też pojedyncze meble kolorowe. W każdym sezonie modowym, na wybiegach i w sklepach widać wyraźne zainteresowanie kilkoma konkretnymi kolorami. Podobnie rzecz ma się w kwestii designu, choć na szczęście tu zmiany nie zachodzą tak często, jak w przypadku rynku ubrań. Jakie są zatem kolory nowoczesnego designu, które obecnie królują w naszych mieszkaniach? Sprawdźmy!

Czy nowoczesny design przetrwa próbę czasu?
wszystkie

Czy nowoczesny design przetrwa próbę czasu?

W dzisiejszych czasach mody zmieniają się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. Nic więc dziwnego, że inwestując w aranżację wnętrza zgodną z obowiązującymi trendami, zastanawiamy się, jak długo nasze mieszkanie wpisywać się będzie w ramy nowoczesnego designu. Wszystko się zmienia i możemy być pewni, że trybiki kreatywności designerów nie zatrzymają się nigdy. Na szczęście istnieją pewne stałe reguły i zasady, które pozwolą nam nie popaść w nieuzasadniony wir ciągłych remontów i zmian aranżacji wnętrz naszych mieszkań. W tym artykule pragniemy rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, co do innowacyjnych propozycji projektantów i pokazać, że najnowsze trendy w wykańczaniu wnętrz często sięgają do projektów z poprzednich epok.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl