#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Projektant wnętrz to ktoś, kto Ciebie wysłucha


Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz? To nie zawsze pytanie raczej z gatunku tych retorycznych. Jest oczywiście szereg zalet takiego rozwiązania i to od nich zaczniemy nasz dzisiejszy wywód. Profesjonalny projektant wnętrz w tym zakresie będzie w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie, analizując dogłębnie nasze oczekiwania. Przede wszystkim kluczowa jest tutaj wiedza na temat określonych stylów aranżacji wnętrz. Nawet tak “oklepane” skandynawskie aranżacje czy chociażby styl klasyczny rządzą się swoimi regułami, które czasem jesteśmy w stanie nieświadomie nagiąć.  W przypadku architekta takie ryzyko jest naprawdę minimalne. Pamiętajmy, że architekt to Twój zleceniobiorca. To on jest dla Ciebie i jest po to, aby słuchać i proponować najlepsze rozwiązania. Zadaniem projektanta jest przeniesienie Twojej koncepcji wnętrza na grunt świata realnego - tak aby zachować jednak styl, design, szyk i elegancję. Ponadto projektant musi brać pod uwagę szereg innych czynników jak budżet czy wielkość pomieszczenia, której poświęcimy poniższy akapit.


Ponadczasowe rozwiązania - idąc za tłumem, nigdzie nie dojdziesz


To jest cecha, która wyróżnia wybitnego dekoratora wnętrz. Ci najlepsi zaproponują Państwu rozwiązania o których nie słyszeliście lub takie, które będą modne za 2-3, a może nawet 5 lat. Pamiętajmy, że moda na aranżację wnętrz i wybór określonych stylów przychodzi do nas z Zachodu. Dobry ponadczasowy design zawsze jest mile widziany, warto jednak by nie przesadzić. Nowoczesny design to też większa wartość rynkowa.

Czytaj także: Najważniejsze zasady dobrego designu

Gra przestrzenią - to co wyróżnia dobrego architekta


Uwolnić przestrzeń - to proste stwierdzenie na które składa się wiele czynników. Polacy często aranżując swoje wnętrza samodzielnie popełniają w tej materii poważny błąd. Chaos, nieodpowiedni dobór mebli, zbytnie zatłoczeniu danego pomieszczenia, nieuporządkowane i nie zaplanowane rozwiązania. To wszystko potęguje uczucie bałaganu, a w takim środowisku nie czujemy się zbyt dobrze. Architekt zadba o ciągi komunikacyjne, odpowiedniej wielkości meble. Wybierze takie rozwiązania, które sprawią, że będziemy czuć się w domu komfortowo i bezpiecznie.

Kontrola nad budżetem


Kolejną zaletą wynajęcia takiej osoby są oszczędności. Dlaczego? Kompleksowa usługa projektowania wnętrz od fazy projektu, po zakup materiałów i sprawdzenie wykonanej pracy jest wprawdzie droższa, ale pozwala nam zaoszczędzić środki finansowe - co w przypadku młodych stażem małżeństw może mieć już na starcie niebagatelne znaczenie. Oszczędności te polegają zazwyczaj na tym, że architekt oblicza ile metrów kwadratowych materiałów (płytek, paneli) potrzebujemy na dane pomieszczenie. Ponadto oszczędzamy czas potrzebny na zakup materiałów oraz ich transport we wskazane miejsce. Sprawnie działający architekt ma także swoją ekipę remontową - więc odpada nam także problem z szukaniem ludzi, a co za tym idzie nerwy i kolejna utratą czasu. Niezależnie od tego czy jesteśmy inwestorem, flipperem i planujemy wynajem mieszkania czy kupiliśmy, aby w nim mieszkać warto także, pamiętać o tym, że aranżowane przez projektanta mieszkania - są zdecydowanie wyżej wyceniane przy sprzedaży jak i najmie.

 

Photo by yann maignan on Unsplash

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl