#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Krzesło Antonio – wspaniały mebel z historią w tle

Krzesło Antonio – skojarzenia z Thonetem nieprzypadkowe

Jednym z najsłynniejszych krzeseł stworzonych z połączenia giętego drewna i plecionki wiedeńskiej jest legendarny Thonet nr 14. Jego seryjną produkcję rozpoczęto w 1859 roku w Austrii, a już kilka lat później – dokładnie w 1865 roku – zdobyło ono złoty medal na Wystawie Światowej w Paryżu. Zyskało szaloną popularność i cieszyło się uznaniem wśród takich sław, jak Brahms czy Le Corbusier. Nie bez powodu też nazywa się je również krzesłem bistro. Kojarzy się jak chyba żaden inny model z wnętrzami restauracji, kafejek i kawiarenek. Te kultowe Thonety były świadkami niekończących się rozmów francuskiej bohemy, ale zdobiły także wnętrza eleganckich lokali z wyższej półki. Czemu krzesło Thonet nr 14 zawdzięcza swoją niesłabnącą sławę? Z początku z pewnością przeważyły względy praktyczne. Ten model był niedrogi, a jednocześnie bardzo solidny. W procesie jego produkcji posiłkowano się unikalną metodą gięcia drewna zmiękczonego wcześniej przez parowanie. Pozwalała ona znacząco ograniczyć zużycie surowca oraz gwarantowała dużą wydajność. Z czasem po prostu stał się niezwykle rozpoznawalny i każdy chciał go mieć. Liczbę sprzedanych egzemplarzy podaje się w dziesiątkach milionów. Lata mijają, a on nie traci nic ze swojej świeżości, stając się inspiracją do tworzenia wielu innych projektów mebli. Wśród nich jest też i krzesło Antonio.

 
Czarne krzesło z imitacji plecionki wiedeńskiej Antonio

Krzesło Antonio i dyskretny urok wiedeńskiej plecionki

Oryginalne krzesło Thonet produkowane jest z giętego drewna bukowego i rattanowej plecionki. Krzesło Antonio powstaje z wykorzystaniem wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Zarówno rama, jak i ażurowa plecionka krzesła Antonio charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi. Są wytrzymałe i bez trudu można utrzymać je w czystości, co bardzo ułatwia życie zarówno podczas użytkowania w domu, jak i w restauracjach, kawiarniach i innych miejscach, w których znajdują zastosowanie. Siedzisko i oparcie zapewniają wysoki komfort, a dzięki dziurkowanej konstrukcji, świetnie przepuszczają powietrze. Z tego powodu świetnie nadają się do wykorzystania w ogórkach restauracyjnych i kawiarnianych oraz podczas spotkań, bankietów i przyjęć na wolnym powietrzu.

Krzesło Antonio to model, który może trafić w gusta osób o bardzo różnych upodobaniach. Z lubością spoglądają na nie znawcy i miłośnicy klasycznego designu, ale na przychylność i zaciekawienie może liczyć ze strony osób szukających ciekawych dodatków do nowoczesnych wnętrz, lubiących łączyć ze sobą różne style. 

 
Białe krzesło z imitacji plecionki wiedeńskiej Antonio

Krzesło Antonio – gdziekolwiek się znajdzie, będzie na swoim miejscu

Ogromną zaletą krzesła Antonio jest jego uniwersalność. Oszczędna, wysmakowana, lekka forma, wzbogacona stylową, ażurową plecionką, wnosi do każdego wnętrza powiew elegancji. Nietrudno jest stworzyć spójną aranżację z jego wykorzystaniem. Jest pod tym względem naprawdę wyjątkowo wdzięczne.

Z racji swoich klasycznych inklinacji, doskonale uzupełnia wystrój utrzymanej w takim samym stylu jadalni i kuchni. Wspaniale wygląda z towarzystwie dużych, elegancko zastawionych drewnianych stołów, jasnych kafli, mebli z klasycznym frezowaniem oraz stylowych kuchennych utensyliów.

Nowoczesny i eklektyczny salon również będzie dla nich wspaniałym tłem. Krzesło Antonio ma niebywałe zdolności adaptacyjne i choć tkwi głęboko w tradycji, równie śmiało wchodzi w interakcje z bardziej awangardowymi i oryginalnymi, albo powściągliwymi i oszczędnymi w formie meblami i dodatkami. Przełamie monotonię i ascetyczny charakter minimalistycznych wnętrz, wprowadzając do nich nieco ciepła i przytulności.

Odnosimy wrażenie, że styl skandynawski powstał specjalnie z myślą o takich meblach, jak krzesło Antonio. Czerń i naturalny kolor plecionki w połączeniu z drewnem, jasnymi tkaninami, roślinami i dodatkami inspirowanymi lasem czy nadmorskim krajobrazem tworzą nieprzeciętnie dobrą i bezpretensjonalną całość.

Nie bez powodu krzesło Antonio cieszy się zainteresowaniem wśród właścicieli restauracji i kawiarni. Wpasuje się w każdy wystrój – od klasycznego, poprzez eklektyczny i boho, a na minimalistycznym skończywszy. Poza tym bez obaw można użytkować je na zewnątrz – wystarczy przetrzeć je szmatką, by usunąć z nich wodę lub zabrudzenia. Co więcej, krzesła Antonio można sztaplować, co pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni, kiedy się z nich nie korzysta i znacząco ułatwia sprzątanie restauracji. Według nas Antonio szczególnie okazale będzie wyglądać w pięknych, klasycznych kawiarniach, nawiązujących stylem do eleganckich wiedeńskich lokali. Białe obrusy, wyszukana zastawa, ciężkie zasłony, welurowe sofy – w takim towarzystwie Antonio będzie czuł się znakomicie.

 
Biały hoker z imitacji plecionki wiedeńskiej Antonio
 
Czarny hoker z imitacji plecionki wiedeńskiej Antonioy

Krzesło Antonio – kilka inspiracji na aranżacje

Antonio to cała rodzina krzeseł i hokerów, których cechą charakterystyczną jest prosta, nawiązująca do krzeseł Thoneta forma oraz ażurowe siedzisko oraz oparcie, będące imitacją plecionki wiedeńskiej. W związku z tym, że oferta nie ogranicza się tylko do jednego modelu, możliwości wykorzystania krzeseł Antonio w różnych konfiguracjach i rodzajach wnętrz są jeszcze większe. W Design Town dostępne są cztery wersje krzesła Antonio:

Czarne krzesło Antonio to klasyk klasyków. Bardzo podoba nam się w połączeniu z drewnianym, nieobrabianym blatem w kuchni czy jadalni. Świetnie też wpisuje się ono w styl rustykalny. Podkreśli nostalgiczny urok odrestaurowanych mebli, takich jak kuchenne kredensy w stylu retro, stare stoły z bogato zdobionymi nogami, sekretarzyki, konsole, etażerki czy biurka. Jest bardzo wygodne, więc z powodzeniem można go wykorzystać w roli mebla wypoczynkowego w salonie albo siedziska w kąciku czytelniczym. Welury, grubo plecione pledy, miękkie poduszki, żakardowe zasłony, świece, kwiaty, dekoracyjne rzeźny – w takim towarzystwie Antonio czuje się, jak w domu.

Hoker niski Antonio w wersji białej na pewno spodoba się miłośnikom stylu prowansalskiego. Doskonale wpisze się w charakter wnętrz inspirowanym tą romantyczną, sielską i czerpiącą z natury estetyką. Prowansja przywodzi na myśl południowe ciepło, niekończące się pola lawendy, rześkie poranki i swego rodzaju czystość oraz bezpretensjonalność. Antonio w wersji białej, z ażurowym siedziskiem i oparciem inspirowanym plecionką wiedeńską, pięknie będzie wyglądać w świetlistej jadalni albo przestronnym, skąpanym w słońcu salonie z beżowymi i białymi meblami i dodatkami. Monotonię kolorystyczną takiego wnętrza mogą przełamać rośliny, dekoracyjne naczynia oraz barwne dodatki, np. poduszki zdobione roślinnymi wzorami.

Czarne i białe hokery Antonio są chętnie wykorzystywane do urządzania wnętrz restauracji i barów. Wersja ciemniejsza jest nieco bardziej uniwersalna, zaś hokery Antonio w białym kolorze mogą znaleźć zastosowanie np. w kameralnych knajpkach śniadaniowych, niezobowiązującym bistro oraz w plenerowych beach barach.

Dlaczego warto inwestować w klasyczne meble?

Wybór mebli do mieszkania nigdy nie jest łatwą sprawą, dlatego my szczerze polecamy, aby skłaniać się ku modelom, które przetrwają próbę czasu i nawet jeśli koncepcja wystroju się zmieni, one nadal będą mogły znaleźć we wnętrzach swoje miejsce. Krzesło Antonio bez wątpienia się do takich dodatków zalicza. Jego walory estetyczne i użytkowe są niezaprzeczalne i z pewnością dlatego ten model to od dłuższego czasu jeden z naszych bestsellerów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl