Blog

Jak urządzić nowoczesny salon?

Nowoczesny salon to miejsce trudne w aranżacji z kilku powodów. Przede wszystkim niejednokrotnie pokój dzienny musi spełniać wiele różnych ról – od jadalni, przez pokój wypoczynkowy, aż po miejsce biurowej pracy. Mnogość zadań powoduje problemy, które objawiają się chociażby w odpowiednim doborze mebli. W końcu trudno zmieścić pełnoprawny stół obiadowy, wygodną sofę, designerskie fotele i komfortowe krzesło biurowe na kilkunastu metrach. Pokażemy jak urządzić nowoczesny salon, żeby był piękny, w pełni komfortowy i przede funkcjonalny dla użytkowników.

Czym powinien się charakteryzować nowoczesny salon?

Nowoczesność w salonie powinna charakteryzować się przede wszystkim wielofunkcyjnością. Przed pokojem dziennym stoi bowiem wiele zadań w tym to najważniejsze – społecznego łącznika między domownikami. Ważne, żeby w jego ramach mogło przebywać równocześnie wielu mieszkańców domostwa, niekoniecznie chcących wykonywać w danej chwili tę samą czynność jak oglądanie telewizji czy spożywanie posiłku. Zachowanie harmonii wymaga jednak odpowiedniego rozplanowania wnętrza. Warto podzielić salon na strefy, jak chociażby do jedzenia, rekreacyjną czy służącą do pracy. Dzięki temu otrzymamy nowoczesny salon, który każdy domownik będzie mógł wykorzystywać w zależności od potrzeby nie przeszkadzając innej osobie.

 
Czarny Fotel Kokos Skóra Naturalna Inspirowany Projektem Coconut Chair
 
Biały Fotel Skóra Naturalna Insp. Projektem Barcelona

Jakie materiały i kolory stosować w nowoczesnym salonie

Nowoczesne wnętrza kochają surowe materiały takie jak drewno, beton czy cegła. Wiele jednak zależy od stylu na który się zdecydujemy. Salon w stylu skandynawskim będzie wykorzystywał przede wszystkim drewniane elementy wykończeniowe oraz jasne farby. Pokój dzienny w stylu industrialnym to natomiast głównie surowy beton, cegła i metal. Obie popularne aranżacje nowoczesnych wnętrz łączy jedno – stonowana kolorystyka.

 
Krzesło inspirowane proj. Shell Chair - skóra naturalna
 
Fotel HOLEY ARM biały z białą poduszką - podstawa dębowa

Minimalizm na salonach – designerskie meble i dodatki

Nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego salonu są designerskie meble takie jak sofy, stoły krzesła, fotele czy ławy. To one tworzą niepowtarzalny charakter pokoju dziennego oraz zapewniają domownikom tak potrzebny, zarówno do pracy jak i odpoczynku, komfort użytkowania. Ich ilość powinna zależeć ściśle od potrzeb mieszkańców, nie mniej nie warto przesadzać – nowoczesne salony to bowiem minimalistyczne przestrzenie, a więc powinny być wyposażone tylko w to co niezbędne. Meble takie jak szafy, komody, regały czy wszelkiej maści designerskie dodatki powinny być ograniczone do minimum, tak aby pozostawić jak największą przestrzeń nawet w małym mieszkaniu.

 
Ptak Domowy - inspiracja Eames House Bird
 
Wazon Fajen marmurowy czarny
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl