#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Jak urządzić nowoczesne biuro?

Nowoczesne projekty biur uwzględniają nie tylko funkcjonalność tej przestrzeni, lecz również jej estetykę. Jak powinno wyglądać nowoczesne biuro? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Ergonomia w nowoczesnym biurze

Urządzając nowoczesne biuro należy pamiętać nie tylko o tym, by było ono komfortowe i ergonomiczne. Pięknie zaprojektowane wnętrza biurowe sprawiają, że milej się w nich pracuje. Wpłynie to dodatnio zarówno na pracowników przebywających w biurze na co dzień, jak i na odwiedzających gości, którzy docenią elegancką przestrzeń.

W nowoczesnym biurze nie powinno zabraknąć przestrzeni otwartych lub oszklonych ścian i drzwi. Stosowanie przeszkleń optycznie powiększa przestrzeń. Jest jednocześnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż klasyczny open space, daje bowiem poczucie prywatności oraz możliwość lepszego skupienia.

Strefa pracy i strefa relaksu

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przeplatanie między sobą stref przeznaczonych do pracy i relaksu. W nowoczesnym biurze nikogo nie powinien dziwić widok szezlonga lub wygodnego fotela z podnóżkiem. To miejsce, w którym pracownicy mogą oddać się chwili relaksu lub poświęcić pracy typowo kreatywnej. Przyjęcie wygodnej pozycji z laptopem na kolanach może stworzyć lepsze warunki do pracy twórczej niż typowe miejsce pracy „za biurkiem”.

 
Czarny Szezlong Skóra Naturalna Insp. LC4
 
Fotel z podnóżkiem Czarna Skóra Naturalna Inspirowany Projektem Lounge Chair

Ciekawą tendencją, jest wprowadzanie do biur żywych kolorów, które tworzą bardziej energetyczną i przyjazną przestrzeń. Może być to jeden akcent kolorystyczny przewijający się w różnych miejscach biura (często wybieranym wówczas kolorem jest ten, nawiązujący do logo firmowego). Można również postawić na rozwiązania wykorzystujące całą gamę żywych, pozornie kontrastujących ze sobą kolorów (wyposażając np. salę konferencyjną w wielobarwne fotele, wieszając na ścianach kolorowe grafiki lub stawiając na kolorową tapicerkę sof i foteli w lobby).

Znakiem rozpoznawalnym nowoczesnych przestrzeni biurowych jest również oryginalne oświetlenie. W nowoczesnym biurze klasyczną jarzeniówkę wyparły designerskie lampy o ciekawej formie. W sali konferencyjnej świetnie sprawdzą się duże lampy zawieszone nad stołem. Jeśli w projekcie biura postawiliśmy na loftowe akcenty, jak np. ściany pokryte betonem architektonicznym, znakomitym uzupełnieniem takiej przestrzeni będą lampy w klimacie industrialnym. Jeśli biuro ma charakter minimalistyczny najlepszym rozwiązaniem będą proste lampy, oszczędne w formie.

 
LAMPA INDUSTRIALNA LOFT ELIGIO BIG W3

Eleganckie biuro dla prestiżowych ludzi

Sposobem na wprowadzenie do biura elegancji i prestiżu, jest zastosowanie mebli tapicerowanych skórą naturalną. Skórzane kanapy i fotele to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnych wnętrz kancelariach prawnych oraz firm, które świadczą usługi luksusowe lub skierowane dla klienta zamożnego. Stawiając na ciemne meble, skórzane sofy i klimatyczne oświetlenie stworzymy wnętrza dające poczucie prywatności i komfortu. 

Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, warto gruntownie przemyśleć projekt naszego miejsca pracy. Dobrze zaprojektowane nowoczesne biuro będzie przestrzenią przyjazną dla pracowników oraz eleganckim miejscem spotkań z klientami, co może znakomicie przełożyć się na wyniki firmy. Dla wielbicieli designu polecamy biurko glamour i odpowiednie do niego designerskie krzesła.

 
Sofa KUBA II - 2 os.- inspirowana proj. LC2
 
Czarny Fotel Skóra Naturalna Inspirowany Projektem LC2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl