#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Jak stworzyć kreatywną przestrzeń biurową?

Praca w biurze potrafi znudzić. Jarzeniowe oświetlenie, tekturowe meble, biurka rodem z uczelni wyższych czy tanie obrotowe krzesła – to wszystko standard, który powoduje, że nie jeden pracownik czuje się jakby w biurze tkwił za karę. Takie nastawienie sprawia, że o kreatywność trudno, a każdy dzień staje się powtarzalnym cyklem, w którym ciężko o nieszablonowe pomysły. Co ciekawe wcale nie musi tak być, a nowoczesne meble biurowe i designerskie dodatki mogą stworzyć kreatywną przestrzeń biurową, która świetnie sprawi się jako miejsce powstawania przełomowych dla firmy decyzji, idei  czy produktów.

Czym jest kreatywna przestrzeń w biurze?

Przestrzeń kreatywna to z założenia miejsce, w którym pracownik ma poczuć się tak, jakby nie był w biurze. W tego rodzaju miejscu może spotkać się ze współpracownikami, aby porozmawiać nie tylko o bieżącej pracy i projektach, ale także zrelaksować się.

Pomysł na wydzielenie w miejscu pracy pomieszczenia, które służyłoby promowaniu nieco luźniejszej atmosfery narodził się w wielkich zachodnich firmach jak Google czy Apple. Firmy te zauważyły, że najbardziej kreatywne pomysły rodziły się nie za biurkiem, ale poprzez rozmowę w swobodnej atmosferze. Meble biurowe zastąpiły więc duże, nowoczesne pufy, wygodne leżaki i designerskie meble, a na miejsce komputerów wskoczyły konsole do gier i sprzęt rozrywkowy jak stoły do bilarda czy piłkarzyki. Tak przygotowana kreatywna przestrzeń biurowa, potrafiła wyciągnąć pracowników z rutyny i sprawić, że ich umysły lepiej pracowały przez cały dzień pracy.

 
Pufa Delice Velvet czarna S
 
Pufa Delice Velvet szara S

Nowoczesne meble biurowe w służbie efektywnej pracy

Oczywiście nie każda firma jest w stanie wyznaczyć osobne pomieszczenie jako kreatywną przestrzeń relaksacyjną. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszy się łączenie normalnej przestrzeni biurowej z funkcjonalnością „chilling roomu”. W tym celu klasyczne umeblowanie zastępowane jest przez nowoczesne meble biurowe takie jak chociażby designerskie biurka, fotele czy sofy. W dobie, kiedy zdecydowana większość pracowników posiada własne notebooki, odejście na chwilę na bok z komputerem, żeby pokazać coś współpracownikowi przy filiżance kawy, nie stanowi większego problemu. Designerskie meble biurowe dają również pracownikom poczucie, że ich praca jest ważna, a firma która ich zatrudnia jest na tyle bogata, że może pozwolić sobie na nowoczesne i eleganckie meble biurowe.

 
Fotel biurowy CH inspirowany proj. EA119 - wysoki - czarna skóra
 
Fotel Biurowy Skóra Naturalna Insp. Projektem Eames Executive Chair

Jakie powinny być nowoczesne meble biurowe?

Przede wszystkim liczy się użyteczność. Designerskie meble nie sprawdzą się w praktyce, jeśli nie będą odpowiednio przystosowane do prac biurowych. Zastosowanie lekkich materiałów pozwala przenosić bez problemu pufę czy krzesło z miejsca na miejsce, a tunele na kable w designerskich biurkach ułatwią połączenie komputerów do sieci. Takie udogodnienia sprawią, że otrzymamy w pełni przystosowaną, użyteczna i kreatywną przestrzeń biurową

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl