#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Jakie meble do gabinetu stomatologicznego?

Nie ulega wątpliwości, że gabinet stomatologiczny nie należy do miejsc szczególnie lubianych przez klientów. Zazwyczaj kojarzy nam się z bólem zęba i zabiegiem, który nas czeka. Jest szereg czynników, które może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pacjenta - miłe podejście, spokój i zaangażowanie stomatologa, ale także odpowiednie - co postaramy się udowodnić w poniższym artykule wyposażenie poczekalni i gabinetu stomatologicznego.

Gabinet stomatologiczny - higiena i bezpieczeństwo


Jak w sposób bezpieczny i higieniczny świadczyć usługi w gabinecie stomatologicznym? Nie będziemy głębiej rozwodzić się nad tą obszerną kwestią. Najlepiej odesłać Państwa do poradników publikowanych corocznie przez Oddziały Nadzoru Epidemiologii lub Narodowy Fundusz Zdrowia. To właśnie one zawierają szczegółowe zasady higieny, które należy przestrzegać w tego typu miejscach. Być może nie mamy pełnej świadomości w tym zakresie, ale restrykcyjne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy w gabinecie dentystycznym odnoszą się m.in do kwestii związanych z:

- wymaganiami dotyczącymi sprzętu, jego konserwacji;
- zatrudnienia personelu medycznego;
- postępowaniu w przypadku zranienia pacjenta;
- sterylizacją;
- kontrolą odpadów.

Gabinet stomatologiczny to miejsce w którym musi być czysto - nie tylko ze względu na wytyczne NFZ. Tu chodzi o coś więcej - zaufanie do klienta. Czystość nieodłącznie kojarzy nam się z nowoczesnością, a ta z profesjonalizmem. Idąc tą drogą dedukcji możemy stwierdzić, że czysty gabinet to miejsce w którym pracuje najwyższej klasy specjalista-stomatolog, który ogólnie rzecz ujmując “zna się na swoim fachu”.

Design w gabinecie stomatologicznym?


Jak już wspomnieliśmy wyżej czystość kojarzy się nam z profesjonalizmem. Jest jeszcze jedna rzecz, która bezapelacyjnie spotęguje wrażenie, że mamy do czynienia ze specjalistą. To wyposażenie gabinetu stomatologicznego, a konkretnie nowoczesny design.

W aranżacji gabinetu stomatologicznego można postawić na różne rozwiązania. Jednak nowoczesny, minimalistyczny design z elementami nazwijmy to “prestiżowymi” jak czy chromowane nóżki czy elementy srebrna wprawią nas w stan komfortu, relaksu. To właśnie tego typu dodatki, które niejako będziemy mogli podziwiać w gabinecie stomatologicznym lub jego poczekalni sprawią, że choć na chwilę zapomnimy o bólu zęba czy czekającym nas zabiegu. Tak działa ludzka podświadomość - otoczenie wpływa na nasze zachowanie.

Jakie cechy powinny mieć meble designerskie w gabinecie?


Jest wiele detali, które wpłynie na to czy nasz potencjalny klient będzie czuł się komfortowo w gabinecie stomatologicznym. Wygląd mebli odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Powinny być nowoczesne, ponadczasowe - ale co niezwykle ważne wykonane z wysokiej klasy materiałów. Optymalnym rozwiązaniem jest to, aby fotel, sofa lub ławeczka w poczekalni była wykonana z tkaniny miłej w dotyku. Stąd też bardzo częstym rozwiązaniem jest stosowanie skóry naturalnej.

Podczas wyboru mebli do gabinetu powinniśmy także pamiętać o spójnej koncepcji kolorystycznej. Biel i szarość w połączeniu z czernią są dobrym rozwiązaniem, ale warto przełamać je np. zielonym lub niebieskim fotelem stomatologicznym. Te kolory pozwolą nam uwolnić myśli i odprężyć się. Wszelkie elementy metalowe, szklane - sprawią, że gabinet będzie wydawał się nam przyjemniejszy. Pamiętajmy także o funkcjonalności mebli medycznych. Dotyczy to zwłaszcza szafek z szufladami - koniecznie na kluczyk (wymogi RODO), które umożliwiają nam bezpieczne przechowywanie dokumentów.

Cechy mebli medycznych:

- odporne na szkodliwą działalność wody (przemakanie, nasiąkanie)
- powinny wyróżniać się odpornością na korozję, detergenty i środki medyczne;
- muszą opierać się zabrudzeniom i max. długo zachować czystość;
- powinny być wykonane z elementów trwałych, o solidnej konstrukcji;
- powinny sprawiać wrażenie nowoczesnych, ponadczasowych, a zarazem eleganckich
- muszą być funkcjonalne i bezpieczne;
- zastosowane materiały powinny sugerować nam, że mamy do czynienia z profesjonalistą.

Meble medyczne, a oświetlenie


Odrębną kwestią którą warto poruszyć jest oświetlenie. W tym przypadku regulują je przepisy prawne. Warto pamiętać, że oświetlenie gabinetu stomatologicznego z jednej strony powinno być ergonomiczne - a więc odpowiadające zapotrzebowaniu jakie wiąże się z wykonywaniem różnego typu zabiegów. Z drugiej strony ów ergonomia rozumiana jest współcześnie jako przystosowanie środowiska pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. To właśnie dlatego przed zabiegiem stomatolodzy często pytają nas czy światło nie jest za mocne.

Meble w poczekalni jak i gabinecie stomatologicznym również powinny być dobrze oświetlone. W szafkach często przechowywane są różnego typu akcesoria i materiały, które stosuje się podczas zabiegów. Dlatego też kwestii oświetlenia nie należy bagatelizować.

Top 10 mebli designerskich do gabinetu stomatologicznego i poczekalni


1. Brązowy fotel ze skóry naturalnej Barcelona

Brązowy fotel Barcelona


2. Fotel Coconut Chair typu Kokos

Fotel Kokos

3. Czarna sofa 2-osobowa insp. proj. Barcelona ze skóry naturalnej

Czarna sofa 2 osobowa Barcelona

4. Fotel Florencja wzorowany na projekcie Florence Knoll

Fotel Florencja z białej skóry naturalnej

5. Sofa Florencja 2-osobowa

Sofa Florencja dwuosobowa w kolorze białym

6. Kinkiet Loro

Kinkiet Loro

7. Zegar ścienny City Hall Wall projektu Arne Jacobsena

Zegar ścienny City Wall Hall projektu Arne Jacobsena

8. Sofa Kuba II inspirowana projektem LC2

Sofa Kuba II w kolorze czerwonym

9. Sofa Candy inspirowana projektem Marshmallow George Nelsona

Sofa Candy projektu George Nelsona

10. Biały fotel ze skóry naturalnej Barcelona

Fotel biały Barcelona

Podsumowanie - meble designerskie do gabinetu stomatologicznego

Wybór zawsze jest kwestią otwartą i osobistą. W projektowaniu wnętrz tego typu jak gabinety stomatologiczne czy salony kosmetyczne warto zawsze zaczerpnąć porady projektanta. Dlaczego? Projekty wnętrz w takich przypadkach wymagają nie tylko kreatywności, ale także wiedzy związanej z przepisami prawnymi. To one determinują zakup odpowiedniego sprzętu. Z naszej strony możemy zapewnić Państwa, że bez względu na styl aranżacji gabinetu i poczekalni - design w tym przypadku to najlepszy sprzymierzeniec.

W ofercie Designtown.pl znajdą Państwo meble designerskie, które doskonale sprawdzą się zarówno w gabinecie stomatologicznym jak i samej poczekalni. To rozwiązania bazujące na  funkcjonalności, solidności i nowoczesności - a więc cechach z jakimi powinien kojarzyć się każdy gabinet stomatologiczny. W razie zainteresowania naszymi produktami - prosimy o kontakt!

 

Photo by Jan Genge on Unsplash

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl