Wersje językowe
Kancelaria i jej wyposażenie. Jak wybrać meble?

Zawód zaufania publicznego - to określenie, które doskonale pasuje do osoby wykonującej swoje usługi w kancelarii. W Polsce najczęściej miejsce to kojarzymy z wykonywaniem takich zawodów jak: rady prawnego, doradcy podatkowego, adwokata czy notariusza. Łączy ich wspólny mianownik - zaufanie.

Kancelaria - tu króluje profesjonalizm i zaufanie

Ze względu na powagę usług jakie świadczą pracownicy kancelarii (niezależnie od jej rodzaju) to wnętrze musi i powinno budzić pozytywne skojarzenia. Z jednej strony mamy tutaj na myśli bezpieczeństwo, z drugiej poczucie zaufania i profesjonalizmu. Kancelaria to miejsce, w którym nie ma miejsca na półśrodki. Jej wyposażenie wiele mówi o tym z jaką osobą po drugiej stronie mamy do czynienia. Słabe czy niestosowne wyposażenie kancelarii może budzić w potencjalnym kontrahencie wątpliwości - przez co finalnie prestiż osoby wykonującej zawód adwokata, notariusza czy radcy prawnego może zostać utracony.

Najczęściej wykorzystywane meble do kancelarii prawnej, notarialnej i adwokackiej

Inwestycja w aranżację kancelarii nigdy nie należała do niskobudżetowych. To jedno z nielicznych miejsc, w którym sprawdzą się masywne, solidne meble wykonane z naturalnego drewna. Meble do kancelarii prawnej powinny być ergonomiczne, ale i funkcjonalne. Nie powinny w żadnym wypadku przytłaczać nas swoją obecnością. Komfort i wygoda ich użytkowania to podstawa. Dlatego coraz częściej pracujący w kancelarii ludzie stawiają na połączenie fotela z podnóżkiem, który mogą wykorzystać pracując nad dokumentami.

Fotel Lounge Chair

Na zdjęciu: Fotel z podnóżkiem Lounge Chair insp. proj. małżeństwa Eames

Innym rodzajem mebli do kancelarii notarialnej są masywne, mocne w budowie biurka. Są one najczęściej wykonane z wysokogatunkowego drewna, które jest bardzo pozytywnie odbierane przez klientów. To symbol luksusu, bogactwa i profesjonalizmu. Te elementy często kojarzymy na drodze dedukcji w ten sposób, że bogaty prawnik czy notariusz to także specjalista, który pomoże nam załatwić każdą sprawę niezależnie od skali jej trudności.

Designerskie biurko w kancelarii? Czemu nie!?

W ostatnich latach coraz częściej obserwujemy trend, w którym drewniane biurka do kancelarii zastępuje się stolikami ze szkła przezroczystego lub czarnego imitującego różnego typu materiały jak marmur. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo modne i niezwykle eleganckie biurko Cube o ponadczasowym, iście designerskim stylu. To minimalistyczne rozwiązanie sprzyja funkcjonalności i ergonomii pracy, a ponadto nie przytłacza swoją obecnością klientów - nie skupia, ani nie rozprasza ich uwagi. Co ważne biurko powinno być odpowiednio duże. We wspomnianym modelu Cube powierzchnia użytkowa to 130x60 cm przy wysokości 74 cm. To doskonałe i optymalne parametry nie tylko do pracy, ale także do prowadzenia rozmowy z klientem.

biurko Cube

Na zdjęciu: Minimalistyczne biurko Cube z czarnego szkła imitującego marmur

Stół kancelaryjny - estetyka ponad wszystko

Stół to kolejny ze strategicznych mebli w kancelarii. Uwaga naszego rozmówcy bardzo często będzie skupiać się w tym miejscu. To tutaj podpisujemy dokumenty - warto więc zadbać o estetykę i porządek na jego przestrzeni. Jeśli chodzi o stoły do kancelarii to najczęściej decydujemy się na rozwiązania będące hybrydowym połączeniem prostoty i funkcjonalności. Takie warunki spełniają stoły okrągłe w których blat stanowi szkło, zaś pozostałe surowce to drewno i elementy metalowe. Przy stole często siedzimy face to face - warto więc aby również posiadał odpowiednie parametry do takiej rozmowy.

Stolik Fantazja

Na zdjęciu: Stolik Fantazja projektu Isamu Noguchi - idealne rozwiązanie do biura

Pozostałe elementy wyposażenia wnętrz do kancelarii

W kancelarii ważne jest także oświetlenie. Z jednej strony mamy tutaj na myśli lampy wiszące, zaś z drugiej lampy stołowe. Jest jeszcze opcja trzecia - możemy skorzystać z lamp podłogowych, które również cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Przykładowe rodzaje oświetlenia i lamp do kancelarii przedstawiamy na poniższych zdjęciach.

Lampa Chicago podłogowa

Na zdjęciu: Lampa podłogowa Chicago w kolorze niebieskim

lampa na stół Chicago

Na zdjęciu: Lampy stołowe świetnie sprawdzą się na biurku

Lampa wiszaca model Bet Shade Stout


Na zdjęciu: Designerska lampa wisząca Bet Shade Stout

Oprócz lamp nie możemy zapominać o wygodzie klienta. Zasadniczo to o tym powinniśmy pomyśleć na samym początku, ale na potrzeby tego wpisu blogowego postanowiliśmy ten wątek omówić na końcu. Otóż to na czym usiądzie nasz klient ma zasadnicze znaczenie. Większość z nich nie będzie mieć styczności z tego typu meblami na co dzień. Powinny więc one dać mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a z drugiej strony elegancji. To wszystko wpłynie na zaufanie do naszej osoby - ponieważ pozwoli mu się czuć pewnie i odprężyć.

Jeżeli chcemy postawić na klasykę - wybierzmy skórzane siedzisko. Pamiętajmy, że czasem naszymi klientami może być grupa ludzi lub np rodzina (np u notariusza). W takim wypadku musimy zdecydować się na wybór pomiędzy siedziskiem jednoosobowym, a np. sofami dwuosobowymi lub sofami 3-osobowymi. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo meble, które rozwiążą ten dylemat.

Fotel Coconut Chair

Na zdjęciu: Fotel jednoosobowy Kokos insp. projektem Coconut Chair

Wizualizacja z wykorzystaniem fotela Niedźwiedź

Na zdjęciu: Fotel Niedźwiedź inspirowany projektem Papa Bear

Fotel LC3 projektu Le Corbusiera

Na zdjęciu: Fotel ze skóry naturalnej inspirowany projektem Le Corbusiera (LC3)

Sofa Florencja 3 osobowa

Na zdjęciu: Duża sofa trzyosobowa Florencja, która sprawdzi się w kancelarii notarialnej

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl