#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Blog

Jak wybrać podnóżki do foteli i na co zwracać uwagę?

Podnóżki do foteli, podobnie jak stoliki kawowe, trudno uznać za pełnoprawne meble. W umysłach rzeszy ludzi funkcjonują bardziej jako dodatki, które nie są obowiązkowym elementem wyposażenia wnętrza.  Czy jednak na pewno jest to dobre myślenie, skoro fotel skórzany z podnóżkiem uchodzi za połączenie idealne? Podnóżek zresztą, oprócz wygodnego oparcia dla nóg, może stanowić użyteczne siedzisko, zwłaszcza kiedy nie chcemy dodatkowo zagracać salonu. Jak jednak dokonać wyboru idealnego podnóżka do designerskiego wnętrza? Czym powinien się cechować, żeby zapewnił odpowiedni komfort przy wysokiej estetyce?

Czarny fotel z podnóżkiem Barcelona
Na zdjęciu: Zestaw czarny fotel z podnóżkiem ze skóry Barcelona

Odpowiednia wysokość podnóżka do fotela

Jakkolwiek użyteczne w wielu sytuacjach, podnóżki do foteli mają przede wszystkim zapewnić prawidłowe oparcia dla nóg, podczas odpoczynku w ulubionym meblu. Nawet najbardziej designerskie podnóżki będą więc bezużyteczne, jeśli nie dopasuje się ich do wymiarów fotela. Jaka powinna być idealna wysokość podnóżka?

Taka jak siedziska. Dzięki odpowiedniej konfiguracji będzie on stanowił naturalne przedłużenie kończyn, co pozwoli rozładować napięcie mięśni pleców. Niektóre podnóżki do foteli posiadają możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu stanowią wygodną podporę nóg podczas odpoczynku na meblach o różnych wymiarach.  

 
Podnóżek JAJO - insp. proj. Egg Ottoman - szary jasny kaszmir
 
Podnóżek VINC

Podnóżki do foteli jako ozdoba wnętrza

Wybierając nowoczesne podnóżki do foteli warto traktować je jako ciekawy dodatek do aranżacji mieszkania. Meble mają być bowiem zarówno wygodne, użyteczne i piękne. Nowoczesne style wnętrz, takie jak styl industrialny czy skandynawski, stawiają na designerskie fotele, sofy, stoły i krzesła. Meble inspirowane nieraz są dziełami sztuki, które wymagają odpowiedniej ramy. W przypadku foteli tę ramę stanowią właśnie podnóżki. Dobrym przykładem jest podnóżek Barcelona, który doskonale uzupełnia fotel inspirowany tym właśnie projektem, budując w salonie atmosferę prestiżu.

Podnóżek w kolorze białym ze skóry naturalnej

Na zdjęciu: Podnóżek Barcelona inspirowany modelem z 1929 pasuje do luksusowych wnętrz

Podnóżek czyli wygodna pufa na nóżkach

Zaletą podnóżków jest fakt, że mogą pełnić rolę dodatkowego siedziska. Przydaje się to zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nie dysponujemy odpowiednia ilością miejsca w mieszkaniu. Alternatywę stanowią tradycyjne pufy, które jednak nie nadają się do odpoczynku dłużej niż na chwilę. Podnóżek to tak naprawdę swoista pufa na nóżkach, co jest dodatkową zaletą względem klasycznej pufy. Po pierwsze sztywna konstrukcja oraz większa wysokość siedziska zapewnia wyższy komfort siedzenia. Przykładem może tu być chociażby pufa Florencja inspirowana projektem Florence Knoll z 1954 roku.

Pufa Florencja z kolekcji Florence Knoll
Na zdjęciu: Ten model pufy inspirowanyjest projektem Florence Knoll z 1954 r.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium