Blog

Inspirujące lustra do salonu i przedpokoju

Trudno o bardziej praktyczne, a zarazem powszechne nowoczesne dodatki do domu niż lustra. Dawniej zwierciadło stanowiło symbol prestiżu i bogactwa w domostwie, obecnie to jeden z najpopularniejszych jego elementów. Designerskie lustra wiszące wnoszą do mieszkania to, co ich poprzednicy sprzed wieków – powiew luksusu i elegancji. Wyjątkowe lustra wiszące inspirowane słynnymi projektami, będą pasować do każdego nowoczesnego stylu wnętrza, a szczególności stylu Glamour.

Jakie lustra do salonu?

Pokój dzienny nie jest przestrzenią, która jako pierwsza przychodzi na myśl, jeśli szukamy miejsca do powieszenie lustra. Mało tego, w domu zwykłego Kowalskiego lustra wiszące pojawiają się w jednym, maksymalnie w dwój miejscach – łazience i przedpokoju. Czasy się jednak zmieniły, a takie popularne aranżacje wnętrz jak chociażby styl Glamour, doceniają lustra pokojowe wiszące czy stojące.  Nowoczesne lustra do salonu spełniają przede wszystkim funkcje dekoracyjne. Zdobią ściany i tworzą ciekawy efekt wizualny. We wspomnianych już wnętrzach Glamour, stanowią uzupełnienie designerskiego oświetlenia. W takim wnętrzu wspaniale sprawdzi się lustro miedziane lub lustro chromowane.

Lustra do salonu skutecznie powiększą przestrzeń, a w połączeniu z designerskimi lampami mogą dodatkowo doświetlić wnętrze salonu. Chociażby z tego względu warto zwrócić uwagę na odpowiednią ramę, której konstrukcja zapewni jeszcze lepsze rozproszenie światła po pokoju dziennym. Przykładem może być lustro wiszące Fiam z ramą wykonaną z zainstalowanych pod kątem małych zwierciadeł.

Małe czy duże lustro w przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju wymaga dobrego planu. Jest to bowiem przestrzeń często ograniczana specyficznym metrażem - zwłaszcza w budownictwie blokowym i kamienicach. Jest po prostu wąsko. Lustra w przedpokoju przyjmują w związku z tym różną formę. W przypadku stosowania szaf przesuwnych, lustra do przedpokoju najczęściej są częścią ruchomych drzwi. Jeśli natomiast brakuje miejsca, częściej stosowanym rozwiązaniem są lustra wiszące.

Samodzielne zwierciadła niejednokrotnie mogą stać się ciekawym dodatkiem nowoczesnych wnętrz. Dobrym przykładem jest chociażby lustro wiszące Christina z efektowną ramą wykonaną z kawałków szkła lub lustro z czarną ramą Portrait.

Niezależnie czy zwierciadło jest montowane na ścianie czy stanowi część szafy, ważny jest odpowiedni rozmiar. Duże lustro w przedpokoju to zdecydowanie najlepszy pomysł ze względów czysto użytecznych. To właśnie wstęp do domostwa zwykle służy za miejsce nakładania obuwia i odzieży wierzchniej. Lustra w przedpokoju, w przeciwieństwie do chociażby zwierciadeł w łazience, lepiej pomogą w ocenie całej sylwetki przed opuszczeniem mieszkania.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl