Freelancing to coraz popularniejszy model kariery. Swoboda działania, praca bez szefa nad głową, prawdziwa elastyczność, możliwość realizacji zleceń z dowolnego miejsca na Ziemi oraz w domowym zaciszu. Taki styl życia wpłynął także na zmianę polityki pracy w mniejszych i większych korporacjach, które dają coraz częściej możliwość pracy z domu. Np. w systemie tygodniowym – 2 dni w domu, 3 dni w firmie. To fakt, rynek pracy zmienił swoje oblicze na dobre. Programiści, copywriterzy, webdesignerzy nie potrzebują stacjonarnych biur, a HR-owcy, PR-owcy czy księgowi nie muszą stawiać się codziennie punktualnie w firmie. Dzisiaj można pracować nawet w sypialni i to bardzo efektywnie. W takim razie trzeba ją tak sprytnie urządzić, by część biurowa jej nie zdominowała, a charakter relaksującego wnętrza został zachowany.
Top 5 przedmiotów do sypialni z miejscem do pracy
Okazuje się, że nawet w dość niewielkiej sypialni można skutecznie wygospodarować miejsce na część biurową. Dostęp do nowoczesnych mebli, współczesne aranżacje dają niemal nieograniczone możliwości. Oto kilka subtelnych propozycji, które sprawią, że sypialnia zyska na funkcjonalności:
#1 Transparentne krzesło w stylu glamour - klasyka w nowoczesnym wydaniu
Innymi słowy krzesło duch zaprojektowane przez paryskiego architekta Philipe`a Starck`a, stanowi unię pomiędzy barokowym wzornictwem, typowym dla czasów Ludwika XV a nowoczesną formą. Wprawdzie jego zastosowanie jest dość szerokie – sprawdzi się w jadalni, na tarasie czy w ogrodzie, to postawione przy biurku w niewielkiej sypialni także doskonale spełni swoją rolę. Subtelnie podkreśli wnętrze, ale nie przytłoczy swoją oryginalnością.
#2 Krzesło, które pobudza zmysły
Kto powiedział, że krzesło do pracy ma być nudnym meblem? Zmysłowe krzesło HER nie narzuca się kolorystyką, natomiast jego kształt nikogo nie pozostawi obojętnym. Świetnie wyważone proporcje oddają kształt kobiecego ciała. Jest to wprawdzie odważna i zmysłowa propozycja uzupełnienia sypialni, jednak nie sposób odebrać jej smaku i klasy. Całość nawiązuje do znanego modelu krzeseł Verner Panton, a wykonano je w całości z lśniącego włókna szklanego.
#3 Dla tych, którzy oprócz stylu cenią również ergonomię
Styl stylem, ale musi być też wygodnie. Inspiracją dla zaprojektowania tego fotela biurowego był wzór fotela autorstwa Charlesa i Ray Eames`ów z 1958 r. Do dziś projekt ten zachwyca prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością. Jego delikatne siedzisko obite skórą zapewnia komfort podczas pracy, a obrotowa baza oraz możliwość regulacji wysokości zwiększa walory użytkowe mebla.
Dlaczego ten model sprawdzi się w sypialni, w której ma powstać część biurowa? Przede wszystkim dlatego, że jest to lekka forma, nie narzucająca się stylem.
#4 Bez biurka, ale w jakim stylu
Praca na laptopie wcale nie musi się odbywać przy biurku. Dzisiejsze ergonomiczne meble są tak zaprojektowane, że wystarczy się w nich wygodnie rozsiąść, postawić laptop na podstawce i dać się pochłonąć pracy.
Kolejny raz mamy do czynienia z niezwykłym projektem, dla którego inspirację stanowiły projekty Ray i Charlesa Eamsów. Oryginalny model pochodzi z 1956 r. i nazywał się Lounge Chair & Ottoman. Lounge w wolnym tłumaczeniu odnosi się do wylegiwania i właśnie to umożliwia ten fotel. Odpoczynek połączony z pracą, pragmatyzm z relaksem. Projekt doskonale łączy ze sobą kolorystycznie elementy wykończeniowe. Podstawę stanowi formowana sklejka, natomiast oparcie, siedzisko i zagłówek jasna skóra. Dla zwiększenia komfortu w komplecie znajduje się podnóżek.
#5 Oświetlenie praktyczne i klimatyczne
Projektując miejsce do pracy w sypialni nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Warto postawić tutaj na model lampy, który dostarczy odpowiednią ilość światła, ale jednocześnie nie zaburzy przytulnego klimatu sypialni. Lampa Queen to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Jej forma nawiązuje do wnętrz pałacowych, może służyć zarówno jako oświetlenie biurkowe, jak i nocne.