#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Blog

Styl industrialny i jego cechy

Wskrzeszenie przemysłowych przestrzeni w służbie budownictwa mieszkaniowego ma w sobie pewien romantyzm. Można nawet pokusić się o pogląd, że industrialne wnętrza to magia. Nic więc dziwnego, że styl industrialny jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych opcji przy planowaniu designerskich wnętrz. Przed projektowaniem tego rodzaju aranżacji, warto dowiedzieć się nieco więcej o charakterystycznych cechach loftów. Meble inspirowane to jedno, ale wiele zależy od tak podstawowych elementów jak materiał ścian czy wysokość sufitów. Tego rodzaju informacje pomogą uniknąć błędów i osiągnąć  jeszcze lepszy efekt. Przedstawiamy styl industrialny i jego najbardziej charakterystyczne cechy i zasady.

Czym jest styl industrialny wnętrz?

Industrialny wystrój wnętrz to styl aranżacji mieszkań (i nie tylko), który wzoruje się na starych przestrzeniach przemysłowych takich jak fabryki, młyny czy szwalnie. Styl industrialny łączy w sobie najlepsze aspekty starego budownictwa z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Jest pewnego rodzaju kompromisem między surową, obszerną przestrzenią, a minimalistycznymi dodatkami, jak meble inspirowane czy designerskie lampy.

Mitem jest pogląd że mieszkanie w stylu industrialnym może być stworzone tylko w post-przemysłowym budynku. Coraz więcej nowych obiektów mieszkaniowych projektowana jest w taki sposób, żeby móc w pełni wykorzystać możliwości aranżacji w takim właśnie stylu.

 
Lampa wisząca BET SHADE FAT czarna
 
Lampa wisząca BET SHADE TALL czarna

Cechy stylu industrialnego w aranżacji wnętrza

Industrialne wnętrza mają kilka specyficznych cech. Ich kolorystyka jest raczej stonowana, pełna neutralnych odcieni szarego i  brązu. Próżno szukać tu jaskrawych kolorów czy kontrastu na zasadzie czerni i bieli.

Jeśli chodzi o materiały, to z całą pewnością najpopularniejszym z nich, w przypadku industrialnych wnętrz, jest cegła. Jeśli to właśnie z nich wykonane są mury pomieszczenia, to one będą stanowić najlepsze tło do pozostałej aranżacji. W przeciwnym wypadku warto pomyśleć o zastosowaniu tego materiału na etapie projektowania.

Styl industrialny lubi przestrzeń, a ta wiąże się z otwartym układem pomieszczeń. Rezygnacja ze ścianek działowych i stworzenie układu typu studio jest w tym przypadku wysoce wskazane. Jeśli jesteśmy dopiero na etapie wyboru mieszkania, które chcemy urządzić w stylu industrialnym, warto zwrócić też uwagę na sufit. Przestrzeń bowiem to nie tylko poziom, ale też pion, a wysoki sufit zapewni nam możliwości dodatkowej, ciekawej aranżacji chociażby poprzez zastosowanie oświetlenia jakim mogą być chociażby designerskie lampy.

 
Stolik Travis czarny metal
 
LAMPA LOFT INDUSTRIALNA ARIGIO D45
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium