#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Blog

Szezlong wraca na salony

Przeszłość na salonach ma się dobrze. Takie style aranżacji wnętrz jak styl industrialny, Glamour czy Vintage czerpią inspirację przede wszystkim z historii architektury wnętrz XIX i XX wieku. Architektoniczne perełki w postaci designerskich wnętrz wymagają jednak dopieszczenia, które niosą wszelkiej maści oryginalne dodatki. Meble inspirowane projektami wielkich artystów designu ostatniego wieku, to w takim przypadku pozycja obowiązkowa. Są jednak meble o wiele starsze, które popularne setki lat temu, zniknęły całkowicie w odmętach historii. Obecnie odradzają się niczym feniks z popiołu i wracają do łask projektantów wnętrz. Takimi meblami są właśnie szezlongi. Czym są i dlaczego sprawdzą się zarówno w gabinecie, salonie jaki i w sypialni?

Szezlong czyli ekskluzywna leżanka

Szukając definicji słowa „szezlong” oraz historii tego rodzaju mebli, należy udać się do Francji.  W języku miłości szezlongi to dosłownie „długie krzesła” czyli org. chaise longues. Jeśli jednak spojrzeć na tego typu meble, bardziej niż z klasycznymi siedziskami kojarzą się z sofami. Nie są jednak nimi, przynajmniej nie do końca i nie wszystkie. Szezlongi bowiem różnią się od siebie i przyjmują różne formy, co upodabnia je do różnych rodzajów mebli.

Szezlong ze skóry naturalnej
Na zdjęciu: Szezlong ze skóry naturalnej inspirowany projektem Le Corbusier

Szezlong na salonach czyli nowoczesny pokój dzienny

Wybierając szezlong nowoczesny z naszej oferty lub bardziej klasyczny do salonu, należy zastanowić się w pierwszej kolejności, jaką funkcję ma pełnić. Czy przyjmie rolę designerskiego regulowanego fotela, czy może sofy, na której będzie można wygodnie spędzić wieczór. Oczywiście designerskich mebli nie kupuje się jedynie dla wygody użytkowania. Odpowiednie dopasowanie kształtu i kolorystyki do panującego wewnątrz pomieszczenia stylu, jest niezmierne istotne dla estetyki i końcowego efektu. Szezlong biały pasować będzie do salonu w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się jasnymi, stonowanymi kolorami. Szezlong czarny lepiej dopełni wnętrze loftowe pełne metalu i cegły.

 
Szezlong RELAX FAT - inspiracja proj. LC4
 
Czarny Szezlong Skóra Naturalna Insp. LC4

Stylowe szezlongi do gabinetu szefa

Ekskluzywny charakter szezlongów sprawdza się wyjątkowo dobrze w gabinetach. Filmowe leżanki kojarzą się co prawda z miejscami pracy psychologów, co przypięło im łatkę mebli wykorzystywanych w terapii. To jednak jedynie stereotyp, a designerskie szezlongi są częstym dodatkiem w dobrze zaprojektowanych biurach prezesów. Szezlongi  pełnią również rolę ławek, co pokazuje chociażby kultowa leżanka Barcelona. Tego rodzaju meble są też elementem wszelkiej maści poczekalni w luksusowych hotelach czy prywatnych klinikach.

leżanka inspirowana projektem Barcelona
Na zdjęciu: Kultowa leżanka Barcelona w eleganckim, czarnym kolorze

Elektryzujące szezlongi stylizowane do sypialni

Sypialnia to wyjątkowa dla domowników przestrzeń, która ma nie tylko pełnić rolę miejsca do spania, ale też do szeroko pojętego relaksu. W przypadku większej sypialni, część funkcji łóżka jak chociażby miejsca do czytania ulubionej lektury, może przejąć designerska leżanka. Takim meblem jest chociażby inspirowany projektem Le Corbusier szezlong Relax, który wspaniale wpasuje się do nowoczesnej sypialni.

 
Szezlong Skóra Naturalna Z Włosiem Pony Insp. LC4 brązowe łaty
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium