Wersje językowe
Szkło jako element nowoczesnego designu

Wielu dekoratorów wnętrz odnalazło w szkle świeżość i nowy potencjał. Można powiedzieć, że optyka patrzenia na szkło nie tylko jak na element dekoracji wnętrz, ale także przez pryzmat nowoczesności, poczucia dobrego stylu - spowodowała, że materiał ten cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród klientów.

Zastosowanie szkła w aranżacji wnętrz


Szkło jest materiałem o dużym stopniu plastyczności oraz ponadprzeciętnej wytrzymałości. We współczesnej aranżacji wnętrz występuje pod kilkoma postaciami. W kuchni bardzo modnym rozwiązaniem stają się obecnie nowoczesne panele ze szkła. Stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszą się także szklane drzwi i balustrady. Na ścianie naszą uwagą przykują elegancje obrazy szklane w srebrnej błyszczącej ramie. Wreszcie ostatnim elementem nad którym pochylimy się nieco głębiej są meble ze szkła.

Szklane meble - nowy trend w designie


Bez wątpienia meble ze szkła niezależnie od jego typu cieszą się coraz większym uznaniem klientów. Współcześnie nikogo nie przeraża to, że trzeba zbierają kurz i trzeba je czyścić. Coraz częściej patrzymy na nie jak na element designu, ponadczasowego stylu, szyki i elegancji - jak na powiew świeżości. Taki punkt widzenia jest zresztą prawdziwy. Szkło ma cieszyć wzrok, będąc wartością dodaną do całego stylu mieszkania.

Jakie są rodzaje szkła?


Technologiczny postęp na przestrzeni lat umożliwił nam szerokie zastosowanie różnego typu szkła. Najprostszy podział szkła wynika z jego właściwości. To podział na szkło twarde i kruche. O tym z jaką grupą szkła mamy do czynienia decyduje zawartość w jego składzie kwarcu. Kwarc uważany jest powszechnie za jeden z najtwardszych minerałów świata przez co stosuje się go do zabezpieczenia ekranów, paneli czy blatów. W przypadku produkcji mebli takich jak ławy czy stoliki kawowe zawartość kwarcu jest duża. Mamy tutaj oczywiście meble wysokiej jakości. Szkło kwarcowe, to szkło nie tylko twarde, ale i odporne na zarysowania. Podwyższoną zawartość kwarcu ma popularne w naszym kraju szkło hartowane. Przykładem mebla wykonanego ze szkła hartowanego w naszym sklepie jest stolik Vendome. Inny podział dotyczy kolorystyki szkła na przezroczyste (transparentne) i barwione.

Stolik Vendome ze szkła hartowanego

Na zdjęciu: Stolik Vendome ze szkła hartowanego Opti White

Czym różnią się współczesne meble ze szkła od tych sprzed lat?


Szkło wraca do łask projektantów i dekoratorów wnętrz nie tylko ze względu na jego zalety użytkowe, walory estetyczne czy dekoracyjne. W ostatnich latach zaobserwować możemy nowy, niezwykle dynamicznie rozwijający się trend w rozwoju produktów ze szkła. Nowe podejście polega na tym, że mamy nowe, zupełnie odmienne formy przeobrażania się szkła i jego bryły. Zauważmy, że coraz większa ilość projektantów szklanych mebli dokonuje różnego typu “udziwnień”. I tak w ten sposób uzyskujemy meble ze szkła giętego, wklęsłego, wypukłego. Projektantów tak de facto ogranicza jedynie wyobraźnia i grawitacja. To “futurystyczne szkło” wzbogaca się o oświetlenie LED, które tworzy niepowtarzalny klimat.  Nowy charakter szkłu nadaje również barwa. Gra kolorów pozwala dopasować szkło do określonej aranżacji wnętrz. Te wszystkie elementy możemy zaobserwować w dodatkach, dekoracjach, szklanych rzeźbach, wazonach i innych elementach.

Designerskie meble ze szkła w naszej ofercie


No dobrze,a jak to ma się do oferty mebli designerskich ze szkła? Zapewniamy, że ta stale jest poszerzana przez projektantów mebli. Designtown.pl również wprowadza nowe meble z różnego typu szkła. Nie będziemy na potrzeby tego wpisu wyszczególniać wszystkich szklanych mebli, ale patrząc przez przekrój wymieniamy poniżej te, które cieszą się największym zainteresowaniem z Państwa strony.

stolik PriamNa zdjęciu: Stolik ze szkła transparentnego Priam

stoliki Duo Soul Glass

Na zdjęciu: Stoliki kawowe Duo Soul Glass ze szkła przezroczystego

kinkiet Halm

Na zdjęciu: Szklany kinkiet Halm 20 z kloszem

lampa Roma

Na zdjęciu: Lampa stołowa Roma ze szkła z marmurową podstawką

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl