Wersje językowe
Jakie kupić nowoczesne krzesła do kuchni?

Kuchnia, w zależności od konstrukcji mieszkania, spełnia różne role. Oprócz standardowego miejsca przygotowywania posiłków, nie raz jest też pełnoprawną jadalnią. W mieszkaniach o mniejszym metrażu, jak chociażby kawalerce,  łączy się także z salonem, tworząc jedną użytkową przestrzeń dla wszystkich domowników. Właśnie dlatego tak ważny jest jej odpowiedni design, który łączyć będzie użyteczność, wymaganą do szybkiego gotowania, z walorami estetycznymi. W takim przypadku niezbędnym elementem są nowoczesne krzesła inspirowane do kuchni. Jakie wybrać?

Nowoczesne krzesła w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to obecnie jeden z najczęściej stosowanych stylów aranżacji nowoczesnych wnętrz. Jasne, ciepłe przestrzenie, stonowane barwy, masowe wykorzystanie drewna i naturalnych materiałów – to cechy mieszkań urządzony na szwedzką modłę. Nowoczesna kuchnia skandynawska jest więc kwintesencją tego stylu. W takim wnętrzu świetne sprawdzą się proste, nowoczesne krzesła do jadalni czy bardziej dedykowane do kuchni rozwiązania jak krzesło Cosy. Siedzisko pokryte jest przyjemną w dotyku tkaniną o jasnej barwie, natomiast nogi wykonano z drewna bukowego. Tego rodzaju krzesło świetnie sprawdzi się w ciepłej kuchni właśnie w stylu skandynawskim.

Do tej aranżacji, alternatywnym rozwiązaniem może być naturalnie eleganckie krzesło Dima Velvet lub wykonane z tworzywa krzesło Angel.

Designerskie krzesła do industrialnego wnętrza

Designerskie meble kochają industrialną aranżację wnętrz. W przeciwieństwie do stylu skandynawskiego, w loftach dominującym materiałem jest metal. Zarówno w salonie jak i jadalni sprawdzą się więc takie meble jak krzesło Diament o oryginalnej, geometrycznej formie i niesamowitej solidności. Co ciekawe to industrialne krzesło często wybierane jest równie do kuchni w stylu skandynawskim.

Typowo loftowym przedstawicielem będzie natomiast krzesło Vincent o ciemnym, skórzanym obiciu.

Swoich zwolenników znajdzie również nieco inny typ siedzisk, a mianowicie hokery. Do nowoczesnej kuchni pasować będzie chociażby hoker Tom lub Tower Wood.

Minimalistyczne rozwiązanie

Skoro nawet minimaliści muszą jeść, również oni potrzebować będą nowoczesnych krzeseł do kuchni. Takie meble jak krzesło Panton Balance potrafią zamienić kuchnię w najbardziej designerskie pomieszczenie w domu. Oryginalny projekt Panton powstał latach 60-tych ubiegłego wieku i od razu stał się ikoną nowoczesnego wnętrza.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl