#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Zasady dobrego designu

Trudno o sprawdzoną recepturę na idealne urządzenie wnętrza mieszkania. Designerskie meble czy niesamowite oświetlenie to istotne elementy, ale nie dają stuprocentowej szansy efektu “wow”. Chodź design wnętrz można uznać za sztukę, to tak naprawdę wiele zależy od dobrego planu i wytrwałej pracy. Kilka sprawdzonych zasad ułatwi tworzenie designerskiej przestrzeni i pomoże stworzyć oryginalne wnętrze mieszkania. Przedstawiamy zasady dobrego designu wnętrza, które warto znać.

Dobre rozplanowanie przestrzeni

Jedna z podstawowych zasad każdego sukcesu jest dobry plan. Nie inaczej jest z projektowaniem designerskiego wnętrza. Określenie funkcjonalności pomieszczeń, ich przeznaczenia oraz wstępne zaplanowanie gdzie znajdą się ważniejsze meble inspirowane czy sprzęt RTV, pozwoli już na etapie planowania oszacować potrzebny budżet i uniknąć wielu problemów na kolejnych etapach urządzania. Rozplanowanie przestrzeni użytkowej to absolutna podstawa, aby końcowy efekt był zadowalający, nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim użytkowym. Sprawdź nasze szafki TV nowoczesne!

 
Szafka RTV TRAVIS 120
 
Szafka pod telewizor CODY Zuiver

Trzymanie się stylu przewodniego

Konsekwencja gwarancją sukcesu. Określając styl przewodni, w którym chcemy wykonywać  designerskie wnętrze, warto trzymać się wybranej ścieżki. Ciągłe zmiany wizji mogą zagrozić końcowemu efektowi. Jeśli zdecydujemy się na styl industrialny warto budować wokół tej koncepcji dalszą strategię. Oczywiście nie ma planu doskonałego, także pewną doza elastyczności również jest wskazana.

Podłoga, sufit, ściana – zadbaj o tło

Każdy obraz potrzebuje tła. W przypadku urządzania wnętrza mieszkania są nim ściany, podłogi i sufity. O ile umeblowanie takie jak designerskie fotele, stoły czy krzesła przyciągają wzrok, o tyle należy na nie patrzeć w kontekście elementu całości. Tutaj pierwsze skrzypce grają właśnie odpowiednio zaprojektowane „mury”. W przypadku sufitów należy pamiętać że designerskie wnętrza kochają przestrzeń, także tą nad głową. Wysokie sufity są w takim przypadku wyjątkowo pożądanym elementem. Co do ścian i podłóg, rządzą tu surowe materiały jak beton, cegła i drewno, a nawet stal. Kolorystyka to kwestia indywidualnego gustu i szkoły, którą wybierzemy.

 
Biało niebieski dywan nowoczesny Bronx Azurite
 
Brązowo biały dywan nowoczesny Copperfield

Umeblowanie - od designerskich mebli po dodatki

Harmonia jest ważna. Niezależnie jaki styl umeblowanie uznamy za przewodni, warto zawsze trzymać się zasady ”od największego do najmniejszego”. Początkowo powinniśmy więc wybierać duże meble, a dopiero później te mniejsze. Dla przykładu lepiej na początku wybrać stół, który umieścimy w salonie, a designerskie krzesła dobierzmy już do niego, nie na odwrót.

 
Ptak Domowy - inspiracja Eames House Bird
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl