Design Town
#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Blog

Najważniejsze zasady stylu loftowego

Mieszkania loftowe mają w sobie coś niesamowitego. Designerskie meble inspirowane w połączeniu z surowym wystrojem, rodem z przedwojennej fabryki, potrafią przynieść niesamowitą aranżację wnętrza loft. Aby jednak takie połączenie się udało, warto znać podstawowe zasady stylu loftowego. Przedstawiamy pięć praktycznych cech wnętrza loft, które pozwolą stworzyć piękną i użyteczną przestrzeń industrialną w środku własnego domu.

Od fabryki po artystyczne zagłębie – jak narodził się styl loftowy?

Styl loftowy narodził się zaraz po II wojnie światowej w Stanach Zjednoczonych. Wraz z powrotem żołnierzy z europejskich frontów wzrosło zapotrzebowanie na mieszkania w śródmieściach amerykańskich miast. Do tej pory znajdowały się tam fabryki produkujące wszelkiej maści dobra dla amerykańskich gospodarstw. Wzrost cen gruntów spowodował, że przedsiębiorcy zostali zmuszeni do przeniesienia produkcji na przedmieścia, a przemysłowe obiekty sprzedano za grosze.

Post fabryczne obiekty wykorzystała śmietanka artystyczna, która stare hale produkcyjne zaadaptowała na swoje pracownie i miejsca wystaw. Ta nutka wyjątkowości sprawiła, że w mgnieniu oka ceny obiektów poszybowały w górę, a stare fabryki zaczęto przekształcać w ekskluzywne mieszkania typu loft.

Przestrzeń jest najważniejsza

Głównym założeniem stylu loftowego jest maksymalizacja przestrzeni użytkowej. Nie każdy może sobie pozwolić na kupno czy wynajem industrialnej przestrzeni natomiast istotne, żeby na etapie planowania uwzględnić potrzeby jakie stawia styl loftowy we wnętrzach. Przede wszystkim warto pozbyć się zbędnych ścian w pomieszczeniu w taki sposób, żeby maksymalnie zwiększyć jego rozmiar. Wysoki sufit jest w tym przypadku również wskazany, ponieważ daje możliwość instalacji ciekawego oświetlenia jakimi są chociażby nowoczesne lampy wiszące.

 
Lampa wisząca BET SHADE STOUT
 
Lampa wisząca BET SHADE WIDE czarna

Cegła, beton i drewno jako podstawowe materiały stylu loftowego

Loftowe wnętrza wręcz domagają się zastosowania surowych materiałów. W końcu nagie ceglane ściany to jeden z elementów, które czynią go tak atrakcyjnym. Alternatywą dla cegły jest beton, który w połączeniu ze stalą tworzą tzw. styl industrialny, który często stosowany jako synonim loftowego. Warto również zadbać o podłogę. Tu również można wykorzystać beton, ale częstym materiałem są również drewniane deski, które sprawiają że wnętrze jest cieplejsze w odbiorze.

Designerskie meble kochają lofty

Wisienką na torcie loftowego wnętrza są oczywiście designerskie meble. Pasują do tego typu aranżacji w takim stopniu, że właściwie można uznać, że są do nich stworzone. Meble inspirowane z historią dodadzą ciepła nawet największej i najbardziej surowej przestrzeni loftu.

 
Krzesło HARRY BLACK
 
Krzesło DEMON czarne - metal, ekoskóra, podstawa bukowa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl