#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Witaj na blogu Design Town

Kochamy Design i uwielbiamy o nim pisać! Fascynują nas niebanalne wnętrza z wykorzystaniem przedmiotów będących klasykami światowego designu. Doceniamy naturalne materiały i pracę ludzkich rąk.

Tym blogiem chcemy Was inspirować i zachęcać do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami.

Alicja

współzałożycielka Design Town
Blog

Flipowanie a design - czy takie połączenie jest możliwe?

Na wstępie naszych rozważań warto podkreślić, że jest wiele sposobów na inwestowanie w nieruchomości. Dwie najpopularniejsze obecnie na rynku polskim to najem, a drugą opcją jest właśnie flipowanie, któremu poświęcimy dzisiaj więcej miejsca.  Jeżeli jednak interesuje Państwa tematyka związana z home stagingiem to zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem:

Czytaj także: Jak przygotować mieszkanie pod najem lub sprzedaż?

Czym jest flipowanie?


Wróćmy jednak do meritum sprawy. Czym jest flipowanie mieszkań? House flipping to najprościej rzecz ujmując metoda inwestowania w nieruchomości, która polega na zakupie mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego, jego wyremontowaniu, wyposażeniu i sprzedaży z zyskiem.

Warto tutaj jednak zaznaczyć, że czasem do flipu (czyli sprzedaży z zyskiem) nie jest potrzebny remont czy wyposażenie mieszkania lecz upływ czasu. Taka sytuacja może mieć miejsce na rynku pierwotnym, kiedy kupujemy mieszkania nie tzw. “etapie dziury”. Wtedy z reguły cena za metr kwadratowy jest jeszcze stosunkowo niska. Kiedy natomiast kondygnacje budynku pną się do góry cena tego samego mieszkania rośnie. Wtedy możemy sprzedać je w stanie deweloperskim z zyskiem poprzez tzw. aprecjację wartości (wzrost wartości nieruchomości).

Klasyczne flipowanie mieszkań co do zasady obejmuje jednak etap od zakupu nieruchomości, poprzez jej odświeżenie lub remont, kompleksowe wyposażenie i sprzedaż z zyskiem. Wszystkie te etapy powinny być dobrze przemyślane zarówno od strony finansowej jak i prawnej. Flipy dają bowiem spore możliwości patrząc przez pryzmat optymalizacji podatkowej - o czym zresztą już pisaliśmy na wstępie naszych rozważań.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej nt. tego zagadnienia skorzystaj z poniższego linku.

Flipnarynkupierwotnym.pl - kurs i warsztaty z flipowania nieruchomościami

Czy design można łączyć z house flippingiem?


Nagłówkowe pytanie postawione jest w kontekście oferty produktowej naszego sklepu. Chcemy więc rozważyć tę kwestię patrząc z perspektywy takiej, gdzie można wykorzystać meble designerskie. Czy to w ogóle ma rację bytu? Otóż tak.

Flipowanie co do zasady dotyczy zróżnicowanych celów zakupowych. Oznacza to, że inwestorzy dla których priorytetem są starsze mieszkania z rynku wtórnego z myślą o kapitalnym remoncie i sprzedaży z zyskiem lub najmie dla studentów, których wymagania nie są zbyt wysokie. Inną grupę docelową inwestorów mogą stanowić pary lub młode małżeństwa, dla których priorytetem nie jest cena najmu, ale komfort użytkowania, dogodna komunikacja miejska czy dostępność żłobków, przedszkoli, gastronomii itp.

Trzecim typem inwestycji mogą być eleganckie apartamenty, lofty w prestiżowych lokalizacjach, z pięknymi tarasami, ogródkami, terenami zielonymi. Zakupu takich inwestycji dokonuje się z myślą pod najem dla firm, pracowników przebywających na delegacji lub pod tzw. najem krótkoterminowy. I właśnie dla tego typu inwestorów jest skierowana oferta sklepu Designtown!

Jakie meble designerskie do prestiżowego apartamentu?


Aranżacja apartamentu wymaga bez wątpienia wsparcia projektanta wnętrz. Ostatnie standardy w tej praktyce pokazują, że dominuje połączenie drewna, bieli i szarości ze stalą. Taka gra barw sprawia wrażenie powiewu nowoczesności w lofcie czy apartamencie. W taki właśnie klimat doskonale wpisują się meble designerskie z naszej oferty.

Oferta samych mebli jest niezwykle bogata. Jeśli chodzi o fotele mamy tutaj m.in: fotel kokos, jajo czy Lounge Chair.  Wybierając sofy w zależności od powierzchni użytkowej naszego salonu warto postawić na te, które inspirowane są słynnymi projektami: Barcelona, Velvet, Florencja, Kuba czy Baroque. Analizując ofertę mebli wypoczynkowych naszą uwagę z pewnością zwrócą szezlongi - LC4, Relax. Oprócz tego oferujemy całą gamę oświetlenia podłogowego jak i na biurko oraz dodatki do aranżacji wnętrz.

Niezależnie od tego jakie wnętrze chcemy zaaranżować proponujemy kompleksowe rozwiązania i doradztwo w zakresie doboru mebli designerskich. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty inspirowane słynnymi projektami znanych architektów. Należą do nich m.in:  Florence Knoll, George Nelson, Miesa Van Der Rohe, Isamu Noguchi, Arne Jacobsena, Eileen Gray, Hans Wagner, Le Corbusier, Ray i Charles Eames, czy Patricii Urquioli.

Dlaczego warto wybrać meble designerskie w przypadku house flipa?


Na wzrost ceny nieruchomości - zarówno patrząc z perspektywy najmu jak i aprecjacji wartości wpływa wiele czynników. Poza wspomnianym już upływem czasu mogą to być m.in: prestiżowa lokalizacja, dostęp do komunikacji, powstające niedaleko inwestycje, biurowce, a także rosnący popyt wewnętrzny. To są czynniki długoterminowe wpływające na aprecjację wartości.

Czynniki krótkoterminowe to takie, które w szybkim czasie wpłyną na większą cenę najmu. I tutaj są one bezpośrednio związane z odświeżeniem, remontem jak i wyposażeniem nieruchomości. Jeżeli mieszkanie będzie aranżowane przez projektanta - to z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że wpłynie to na wyższą cenę najmu. Podobnie jeżeli zainwestujemy pieniądze w meble z wysokiej półki - również będzie to naszym argumentem przy negocjacji czynszu za najem lub na etapie sprzedaży nieruchomości.

Zajmujesz się zawodowo flipowaniem na prestiżowych nieruchomościach i chcesz wyposażyć je w meble designerskie? Napisz do nas i zapytaj o indywidualny rabat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl