Blog

Jak designersko urządzić mieszkanie?

Polacy urządzając własne mieszkanie najczęściej wykonują to na własną rękę kierując się własnym wyczuciem stylu. Często wielu z nas jest na tyle kreatywna, że potrafi wykonać to dobrze. Inni szukają inspiracji w czasopismach wnętrzarskich lub przeglądając fora internetowe. Czy jednak zawsze warto wzorować się na innym? Margaret Thatcher powiedziała kiedyś: “idąc za tłumem, nigdzie nie dojdziesz”. To powiedzenie, bardzo dobrze pasuje do designerskich rozwiązań, które wyróżnia jedno - nieszablonowość.

Indywidualne i nieszablonowe rozwiązania to nowe trendy


Współczesne trendy bez wątpienia promują indywidualne rozwiązania. Jeszcze do niedawna obrazy abstrakcyjne wydawały się czymś zupełnie oderwanym od rzeczywistości dla Polaków. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości, cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Może dlatego, że malarstwo abstrakcyjne dobrze jest odbierane przez miłośników nowoczesnych, loftowych wnętrz - ludzi, którzy uwielbiają dobry design.

Nowoczesność to nie tylko zimne i puste ściany


Postrzeganie mieszkania nowoczesnego jako jasnej przestrzeni wypełnionej barwami bieli i szarości nie do końca jest zgodne z prawdą. Owszem, wielu z nas lubi minimalizm, ale powinniśmy pamiętać, że jednolitość i design to pojęcia ze sobą sprzeczne. Designerskie mieszkania powinny wyróżniać się nie tylko meblami, ale także łamaniem pewnych stereotypów, także tych, które zaczerpnęliśmy z Europy Zachodniej. Ów łamanie schematów może polegać na tym, aby obok jednolitych, jasnych mebli kuchennych postawić np. czerwoną czy żółtą lodówkę dobrej marki, która wprowadzi do wnętrza nieco kontrastu.

fotel z podnóżkiem Niedźwiedź

Na zdjęciu: Fotel niedźwiedź w kolorze żółtym ociepli jasne wnętrza

 

Jak dodać nowoczesnemu wnętrzu pierwiasteka designerskości?


Designerski wystrój wnętrz, to bardzo często inspirowanie się znanymi projektami i meblami - projektami, które mają duszę, historię i charakter. To pewien element sztuki. Doskonałym przykładem mogą być tutaj designerskie fotele. Spójrzmy m.in na zamieszczony poniżej na zdjęciu fotel Egg Chair inspirowany projektem Arne Jacobsena z 1958 roku. Jest to mebel wyjątkowy pod wieloma względami. Ów wyjątkowość nie sprowadza się tylko do nowoczesnego designu, ale też materiałów z jakich został wykonany - w tym przypadku jest to skóra z naturalnym włosiem zwana cowhide. Tego typu meble potrafią zrobić różnice i sprawić, że mieszkanie, które do tej pory odbierane było przez naszych gości za nowoczesne, będzie także posiadać pierwiastek dizajnerskości.

Czytaj także: Designerskie siedziska i leżanki w salonie

 

Designerskie światło


Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w każdej przestrzeni. Odpowiednio rozłożone pozwala zwiększyć optycznie przestrzeń mieszkania. Ważne jest też, aby było punktowe - skierowane w miejsca, gdzie faktycznie jest nam potrzebne. Coraz częściej odchodzimy od modelu oświetlenia równomiernie rozłożonego, stosując rozwiązania, które pozwalają je różnicować. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że czytam książkę przy pełnym oświetleniu. Po pierwsze to męczy niepotrzebnie nasze oczy. Po drugie - jest niepraktyczne ze względu na zwiększony pobór energii. W naszym sklepie znajdziesz designerskie lampy i inne typy oświetlenia, które nie tylko, ze względu na funkcjonalność, ale także unikalny design wyróżnią się spośród innego typu oświetlenia. Pamiętajmy, że oświetlenie to także designerskie kinkiety - warto więc także odwiedzić ten sektor naszej strony.

lampy aluminiowe Bet Shade

Na zdjęciu: Lampy aluminiowe Bet Shade

Designerskie meble, warto kupować etapami


W podsumowaniu tego artykułu, niejako potęgując jego przekaz, chcieliśmy podkreślić znaczenie designerskich mebli, a w szczególności wskazać Państwu jakie ich rodzaje warto zakupić. Nie jest tajemnicą, że są to produkty unikalne i wyjątkowe, ale przy tym nieco droższe od standardowych rozwiązań. W związku z tym, jeżeli budżet nie pozwala na zakup kilku produktów, warto zrobić to etapami.

Na starcie najlepiej zacząć od zakupu najtańszych z designerskich mebli. Mamy tutaj na myśli krzesła i stoły designerskie. Oferujemy w tym zakresie szeroką gamę produktów, które można bez problemu wdrożyć do wielu typów i aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego czy będą to stoły dębowe wykonane z litego drewna, czy też te wykonane z włókna szklanego, mogą być Państwo pewni, że są to produkty wyjątkowe pod każdym względem i funkcjonalne.

Bez wątpienia elementami, które można kupić na pierwszym etapie są też designerskie dodatki. Zaliczyć do nich możemy m.in zegary, lampki dekoracyjne, poduszki czy lustra. To produkty, które podkreślą charakter każdego wnętrza nadając mu osobliwego klimatu.

Zakup droższych elementów, jak sofy designerskie, fotele z pufami czy szezlongi możemy zrealizować na dalszym etapie aranżacji wnętrza lub skorzystać z opcji wygodnych rat.

 
Ptak Domowy - inspiracja Eames House Bird
 
Lampa 3w1 SYNERGY synchro
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl