#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Blog

Designerskie siedziska i leżanki w salonie

Sofy, wersalki, kanapy i narożniki wciąż najchętniej wybierane


Wymienione w tytule rodzaje siedzisk choć z designem nie zawsze mają wiele wspólnego, dominują jako pierwszy wybór w podświadomości Polaków. Wynika to z pewnych przywiązań do kultu mebli praktycznych. Przecież sofa czy narożnik to przede wszystkim wybór dla osób ceniących wysoki komfort użytkowania. Kolejną zaletą jest także funkcjonalność - pamiętajmy bowiem, że współczesne rozwiązania potrafią implementować do tego typu mebli różne dodatki jak np. pojemniki na pościel. To ciekawa opcja, zwłaszcza dla młodych małżeństw, które najczęściej wybierając nowe budownictwo, decydują się także na zakup małych pod względem powierzchni mieszkań. Co to oznacza? Powierzchnia użytkowa salonu jest niewielka, więc każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Ponadto polscy producenci mebli są bardzo cenieni w Europie - jakość naszych produktów jest wysoka, materiały dobrej klasy, a wykonanie i design też stoją na odpowiednim poziomie.

Jak więc mają konkurować meble designerskie z tradycyjnymi?


Wbrew obiegowej opinii meble designerskie nie są pozbawione funkcjonalności czy wygody. To mit. Są od niego oczywiście odstępstwa, ale pamiętajmy, że nawet projektanci stawiający na bardzo nowoczesny design muszą zwracać uwagę na wymogi konsumentów i oprócz formy pamiętać również o komforcie użytkowania.

 
Czarna Ławeczka 132 cm Skóra Naturalna Inspirowana Projektem Barcelona
 
Biała Ławeczka 132 cm Skóra Naturalna Inspirowana Projektem Barcelona

Designerskie siedziska za którymi kryje się historia


W jednym z wpisów blogowych pt. zasady dobrego designu pisaliśmy już o tym, że meble designerskie mają swoją duszę. Ów pojęcie “duszy” oznacza, że za każdym takim meblem kryje się pewna historia. Często są to produkty inspirowane rozwiązaniami zastosowanymi w przeszłości, może nieco odświeżone lub dostosowane do współczesnych czasów. Przykładem takiej historii może być artykuł o Miesie Van der Rohe i jego kolekcji siedzisk barcelońskich.

W artykule zwróciliśmy uwagę m.in na fotele i krzesła z kolekcji Barcelona. Jeżeli jesteśmy już przy siedziskach, to nie sposób nie wspomnieć o tym, że do katalońskiej kolekcji niemieckiego projektanta zaliczyć możemy także inne rewelacyjne siedziska. Przykład? Proszę bardzo - ławka Barcelona ze skóry naturalnej w kolorze czarnym. Projekt wydawałoby się prosty, wręcz minimalistyczny pozbawiony jakichkolwiek wygód i praktycznych rozwiązań. A jednak jest w nim coś więcej niż zwykłe siedzisko - to element sztuki, na której nie tylko się siedzi, ale przede wszystkim, która podkreślić może charakter loftowego czy nowoczesnego wnętrza. To mebel dla jednostek o wysokim poczuciu smaku. Opcją alternatywną tego samego modelu inspirowanego projektem Miesa van der Rohe jest ławka biała Barcelona, którą przedstawiamy na poniższym zdjęciu.

czarna ławka Barcelona


Na zdjęciu: Czarna ławka inspirowana projektem Barcelona

 

Leżanki w designerskim wydaniu? Proszę bardzo


Nie tylko ławki sprawdzą się w salonie, przedpokoju czy w okresie letnim na balkonie. Wzrok klientów coraz chętniej kierowany jest także w kierunku leżanek. Choć meble te nie są jeszcze zbyt popularne, to zauważamy, że zainteresowanie nimi systematycznie rośnie. Leżanki w ofercie sklepu Designtown.pl  zamieściliśmy wraz z ławeczkami, ze względu na podobny charakter obu typów mebli.

Tutaj możemy zwrócić w szczególności uwagę na czarną leżankę inspirowaną projektem Barcelona. Z wyglądu przypomina nieco łóżko. Nazwa tego mebla w języku angielskim to day-bed, czyli łóżko do użytku w ciągu dnia. Na tym siedzisku można się wygodnie położyć i odpocząć. Design tego mebla może zachwycić. Warto zwrócić uwagę chociażby na takie elementy jak chromowane pręty, pikowane skórzane kwadraty czy wykorzystanie wysokogatunkowej skóry naturalnej. To wszystko sprawia, że mamy do czynienia z meblem, który jest bardzo komfortowy i daje możliwość fantastycznego relaksu, pomimo tego, że wizualnie może nam się wydawać, że jest zupełnie inaczej.

Biała leżanka Barcelona

Na zdjęciu: Biała leżanka Barcelona, idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium