#Bezpłatna Dostawa #Raty 0% #Bezpieczne Płatności
Blog

Fotele inspirowane znanymi projektami

Fotele biurowe to meble, o których krąży wiele błędnych opinii. Chociaż jak sama nazwa wskazuje, ich przeznaczenie jest ściśle określone, to tak naprawdę nowoczesny fotel biurowy sprawdzi się nie tylko w gabinecie, ale również w salonie. Utarł się również stereotyp, w którym mebel tego typu muszą być brzydkie. Nie każdy fotele do biura to jednak tani plastik na kółkach. Przedstawiamy trzy designerskie fotele biurowe, które cieszą się ogromną popularnością w naszym sklepie. Niezabranie wśród nich takich, które sprawdzą się przy biurku, oraz tych, które stanowią doskonałe siedzisko podczas wielogodzinnych negocjacji.

Fotele inspirowane Charles & Ray Eame

Fotel biurowy EA117 inspirowany projektem Charles & Ray Eames z 1958 roku to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych modeli w naszym sklepie. Wygodne, lekkie krzesło obrotowe posiada wszystko co niezbędne do pracy przy biurku. Naturalna biała skóra oraz chromowany stelaż tworzą połączenie idealne, zarówno pod względem estetyki wykonania, jak i komfortu użytkowania.

fotel EA117
Na zdjęciu: Fotel z białej skóry inspirowany projektem Charles & Ray Eames z 1958 roku

Interesującym faktem jest również to, że na podstawie projektu Office Chair Charles & Ray Eame’s powstało wiele odmian designerskich foteli. Te nowoczesne meble biurowe różnią się nieznacznie od siebie, stawiając większy nacisk na niektóre aspekty komfortu. Przykładami są chociażby fotel EA119, o nieco wyższym oparciu czy wyłożony miękkimi poduszkami dla jeszcze większej wygody pracy, biały fotel biurowy EA217.

 
Biały Fotel Biurowy Skóra Naturalna Inspirowany Projektem EA217
 
Fotel biurowy CH insp. proj. EA119 - wysoki - biała skóra

Fotel Barcelona

Kultowy fotel Ludwiga Mies van der Rohe, który ponad 80 lat temu zrewolucjonizował wzornictwo mebli, dzisiaj stanowi ikonę prestiżu, luksusu i dobrego smaku. Fotel Barcelona inspirowany tym projektem, to coś o wiele więcej niż designerski fotel biurowy. To pewnego rodzaju symbol wysokiego statusu osoby, której gabinetu zostanie częścią. Czarny fotel Barcelona wybierany jest najczęściej jako designerski mebel biurowy do wnętrz w stylu industrialnym – loftowym. Często stanowi też uzupełnienie eleganckiej przestrzeni domowego gabinetu. Biały fotel Barcelona to natomiast propozycja do biur nowoczesnych, minimalistycznych, a także przestrzeni bardziej komercyjnej jak gabinety prezesów w firmach.


fotel Barcelona

Na zdjęciu: Fotel Barcelona ze skóry naturalnej w kolorze białym

Fotel Kokos – Coconut chair by George Nelson

Fotel Kokos inspirowany projektem George’a Nelsona stanowi popularną alternatywę dla wspomnianej już serii mebli Barcelona. Nasi klienci cenią sobie zwłaszcza oryginalny design, który utożsamia fotel Kokos. Inspiracją dla projektanta był właśnie wycinek orzecha tropikalnego. Włókno szklane, czarna skóra naturalna i chromowane nóżki tworzą wyjątkowo lekkie w odbiorze siedzisko. Jako fotel biurowy, mebel ten wybierany jest najczęściej do wnętrz w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

fotel inspirowany projektem George Nelsona

Na zdjęciu: Fotel Coconut inspirowany projektem George Nelsona z 1956 roku

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium